-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Amit tudni kell a minőségi kifogások intézéséről - fogyasztóvédelmi fórum a Városházán
Fogyasztói fórumot szervezett a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület a Városháza nagytermében a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséggel közösen, ahol bemutatták azt a kiadványt, amiben arról olvashatunk, hogy a minőségi kifogásainkat, hogyan érvényesíthetjük. Fábián László a Fogyasztóvédelmi Felügyelet igazgatója hangsúlyozta, hogy egyedülállóan jó a Fogyasztóvédelmi Egyesülettel a kapcsolatuk, ami azért is fontos, mert egy hatóságnak feladata, hogy a civilekkel jó viszonyt tartson fent. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ajánlotta a kiadványt és kijelentete, hogy egyre nagyobb szükség van fogyasztóvédelemmel foglalkozó egyesületekre.
Fogyasztói fórumot szervezett a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület a Városháza nagytermében a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséggel közösen, ahol bemutatták azt a kiadványt, amiben arról olvashatunk, hogy a minőségi kifogásainkat, hogyan érvényesíthetjük. Fábián László a Fogyasztóvédelmi Felügyelet igazgatója hangsúlyozta, hogy egyedülállóan jó a Fogyasztóvédelmi Egyesülettel a kapcsolatuk, ami azért is fontos, mert egy hatóságnak feladata, hogy a civilekkel jó viszonyt tartson fent. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ajánlotta a kiadványt és kijelentete, hogy egyre nagyobb szükség van fogyasztóvédelemmel foglalkozó egyesületekre.
A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a fogyasztók védelme soha nem volt időszerűbb, mint napjainkban, hiszen az Uniós tagságunkkal az áruk és a szolgáltatások szabad áramlása a fogyasztói társadalomra nézve nagyobb veszélyt rejt magában mint gondolnánk. A foygasztói jogok érvényesítése nem könnyű feladat - mondta és éppen ezért fontosak az olyan kiadványok, amik a fogyasztók érdekérvényesítésével foglalkoznak.
Fábián László a Fejér MEgyei Közigazgatási Hivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének igazgatója fontosnak tartotta a tudatos fogysztóvá válást, amihez nagy segítséget nyújthat az általa írott kiadvány. Fontos szempont volt, hogy mindenki számára érthetően fogalmazzák meg a jogszabályokat, amik érdekérvényesítésünkhöz nyújtanak segítséget. A Fogyasztóvédelmi Felügyelőségen egyébként működik állandó ügyfélszolgálat, ahol a termékekkel kapcsolatos panaszaikat is bejelenthetik. A kiadvány naprakész, hiszen még a június elsejétől életbe lépő bútorok jótállására vonatkozó szabályok is benne vannak. Ez éppen jókor lép életbe, hiszen egyre több távol-keleti bútort próbálnak értékesíteni a magyar piacon annak ellenére, hogy sok hazai bútorgyártó is jelen van a piacon.
Németh László a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke elmondta, hogy 4000 példányt nyomtattak, ami több közhivatalban, az egyesület irodáján és iskolákban is megtalálható lesz. Mint mondja ez már a hatodik fogyasztóvédelemmel foglalkozó kiadvány, amivel a piac szereplőit szeretnék tájékoztatni: nem csak a fogysztót, hanem az eladókat is. Kiemelte a panelek ablakcseréjénél előforduló minőségi kifogásokat. Az egyesülethez egyébként évente 800-1000 panasz érkezik termékekkel, szolgáltatásokkal kapcsolatban.