-
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Garantált tárlatvezetés a kiállításon
Garantált tárlatvezetéseket tartanak a májusi keddeken a TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd című, Szent II. János Pál pápa életművét bemutató kiállításban. Az első alkalomra május 5-én 16.00 órai kezdettel került sor a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
2026.04.30. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Álmos herceggel, II. Istvánnal, Könyves Kálmánnal is találkozhatunk szombaton a Belvárosban
Hagyomány már, hogy a júliusi hétvégéken megjelennek a királyi óriásbábok a Belvárosban.
A középkori hangulatú sétákkal az augusztusi Székesfehérvári Királyi Napokra „hangolnak” a szervezők, a népszerű és vidám rendezvényeken igen sokan vesznek részt, hogy találkozzanak a királyi család óriási tagjaival.
A július 19-i hétvégén már a harmadik „királyi sétát” tartják: a menet Álmos herceg, II. István, Könyves Kálmán és II. (Vak) Béla vezetésével szombaton 17 órakor indul a Vörösmarty Színháztól.
Az Országalmát érintve az Országzászló térre érkeznek vissza a résztvevők, akiket a Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület és a Tabulatúra régizene-együttes kísér. A menet 18.00 óra tájban ér az Országzászló térhez, ahol Semegi Zoltán Hallgatás a fényben – Nyáresti utazás zenében és költészetben című koncertjét hallhatja, láthatja a közönség.
A Királyok a belvárosban sorozat összesen öt hétvége szombatján zajlik idén is, ahol 23 óriásbábbal ismerkedhet meg a közönség, s a sétákat egy-egy különleges koncert zárja majd az Országzászló téren. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak a vidám, színes forgatagba!