-
Országos Diáktanács Fehérváron
smét Székesfehérváron tartja kihelyezett ülését az Országos Diáktanács. A kétnapos találkozón az eseti ügyek mellett az Országos Diákparlament legutóbbi ülésén megfogalmazott 48 pontot veszik végig.
2025.12.05. -
Közgyűlési összefoglaló
Igazgatói kinevezésekről, fiatal családokat és időseket érintő támogatások megemeléséről, illetve az Alba Regia ösztöndíjak növeléséről is döntött a város önkormányzatának Közgyűlése. Számos út-, járda- és híd felújításáról határoztak, újabb erdőtelepítésről döntöttek és elindították az új Feketehegy-szárazréti szabadidőpark kivitelezésére a közbeszerzést.
2025.12.05. -
Közgyűlési összefoglaló
Intézményvezetői kinevezésekről, szociális szektort érintő kérdésekről és támogatásokról, de útfelújításokról is szavaztak a képviselők a péntek délelőtti közgyűlésen, mely egyben az idei év utolsó testületi ülése volt.
2025.12.05. -
Segítség a fejlesztéshez
A sajátos nevelési igényű fiatalok ellátásának javítása került fókuszba azon az eseményen, melyre az iskolák vezetőit, pedagógusait vártak. Egy pályázatnak köszönhetően a tankerület speciális igényű gyermekekkel foglalkozó intézményeknek tud további segítséget nyújtani.
2025.12.05.
Állítsuk meg a székesfehérvári közösség szétverését
Amikor kértem és megkaptam a fehérvári emberektől a bizalmat a város irányítására, akkor arra kértem bizalmat, hogy közösséget tudjunk építeni – mondta a város polgármestere. „Itt élünk együtt, lehet a világról különböző a véleményünk, de mégiscsak van egy olyan dolog, ami összeköt bennünket, ez pedig közös otthonunk Székesfehérvár. Soha nem felejthetjük el – különösen közéleti szereplőként -, hogy azzal bíztak meg az emberek, hogy szolgáljuk a helyi közösséget.”
Azok a kamuoldalak és álhírek, amik az elmúlt hetekben hazugságokkal tele megjelentek hirdetésként közösségi felületeken, azok mindenről szólnak csak közösségépítésről nem. Nem érdekes ebben az én személyem, de fontos ügyeket és a város közösségét támadják. Pár nappal ezelőtt a gyermekotthonból érkezett Mikulással készült fényképet használtak fel gyalázkodásra, de olyan álhíreket is terjesztettek, hogy a Palotavárosban majdnem éhen halt egy idős hölgy és az önkormányzat nem segített. Ez nem igaz. „A mai napon pedig megjelent egy fotó rólam, ami azután készült, amikor befejeztem az Instagramon a a fogadóórámat és éppen indultam a háziorvosok év végi köszöntésére. Ezt a fotót használták fel arra, hogy újabb hazugságokat terjesszenek, amivel egy fehérvári köztiszteletben álló családot is támadtak, azt állítva, hogy a Damniczki Cukrászda az enyém. Damniczki Balázs és családja keményen megdolgozott azért, hogy egy közkedvelt cukrásza legyen a közösségnek."
Láthatólag érdemben a város fejlesztésébe, fejlődésébe nem fogalmaznak meg egyetlen javaslatot sem, nincs ötletük, nincs jövőképük. Egyszerűen semmi mást nem csinálnak, hogy megpróbálják lejáratni nem csak magát a polgármestert, hanem az egész várost is. Éppen itt az ideje megálljt parancsolni ennek. Elfogadhatatlan, hogy megpróbálják, pont advent időszakában szétverni és lejáratni a város közösségét – mondta a város polgármestere.
Fehérváron büszkék lehettünk rá, hogy ez eddig nem volt jellemző. A helyi közélet tette a dolgát, nem mindenben értettünk egyet, de az a jogállami keretek és viták között történt egymás személyének gyalázása nélkül – hangsúlyozta Cser-Palkovics András. „Az elmúlt hetekben azonban valami megváltozott. Nem tudom pontosan, hogy ennek van e köze ahhoz, hogy Fekete Győr András egyre többet jár Fehérváron. Remélem, hogy nem ő képzi az embereit, hogy valami egészen más történjen a fehérvári közéletben.”
„A leghatározottabban felszólítom az ellenzéki politikusokat, Rácné Földi Juditot, Márton Rolandot, Fazakas Attilát, ifj. Balsay Istvánt és Barlabás Andrást, hogy egyértelműen nyilatkozzanak, hogy ők állnak-e a provokáció mögött. Egyértelműen kérem őket, hogy ezektől határolódjanak el, és nyilvánítsák ki, hogy ezekből ők sem kérnek Székesfehérváron. Ha ezt nem teszik meg, beigazolódik a gyanú, hogy a beleegyezésük és háttértámogatásukkal valósulnak meg azok az álhíreket terjesztő kamuoldalak. A fehérváriaknak joguk van ezt megtudni! Tíz hónap van a választásokig és ennyi idő alatt szét lehet verni egy közösséget.”
Mint mondta ez a dolog nem róla szól, hanem a városunkról, ami a mi közös otthonunk. "Minden lehetséges politikai és jogi eszközt meg fogok ragadni, hogy ezt az aljas álhírgyártást meg lehessen állítani és ennek a felelőseit a nyilvánosság előtt is meg lehessen nevezni. Magam a személyemet ért rágalmazásokért a büntető feljelentést meg fogom tenni és természetesen az önkormányzat is megvizsgálja, hogy a várost érintő hazugságok vonatkozásában milyen jogi eljárásokat tud tenni."
