-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04.
Áldást adtak az utazókra a Szent Kristóf templom búcsúján
Szent Kristóf ünnepét július 25-én tartja a katolikus hagyomány. Az utasok, vándorok, hajósok védőszentjének képét ma is sok autós és motoros hordja magával.
Szent Kristóf ünnepén a szentmisét Várszegi Asztrik püspök, nyugalmazott pannonhalmi főapát celebrálta az utazók védőszentjéről elnevezett maroshegyi templomban. A püspököt elkísérte az ünnepre Matusz Hugó pannonhalmi perjel is. A szentmise kezdetén Tóth Tamás kanonok, esperes-plébános köszöntötte a vendégeket, a búcsún az ökumenikus kórus énekelt Dóczi István és Tóka Szabolcs vezetésével.Az ünnepi szentmisén részt vett Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere is.
Az utazók védőszentjéről elnevezett maroshegyi templom Szent Kristóf napján tartotta hagyományos búcsúját, a szentmise után megáldották a gépjárműveket a templom melletti Vásártéren
