Albacomp - Atomerőmű 80-77

Az Albacomp nyerte a férfi kosárlabda bajnokság szombati rangadóját. A székesfehérvári gárda hazai pályán nagy csatában 80-77-re verte az Atomerőművet. További szombati eredmények: Körmend-SMAFC 104-81, Nyíregyháza-Dombóvár 97-83, PVSK-Kecskemét 70-92, Kaposvár-Szombathely 104-64.
2004.02.08. 10:31 |

Az Albacomp nyerte a férfi kosárlabda bajnokság szombati rangadóját. A székesfehérvári gárda hazai pályán nagy csatában 80-77-re verte az Atomerőművet.

További szombati eredmények: Körmend-SMAFC 104-81, Nyíregyháza-Dombóvár 97-83, PVSK-Kecskemét 70-92, Kaposvár-Szombathely 104-64.

Telt ház, 2500 néző fogadta a két csapatot tegnap este az ARÉV Sportcsarnokban az év mérkőzésének kikiáltott talákozónn. A 2. perc elején Fodor egyéni akciója után szerzett vezetést az Albacomp. Két perccel később Smith kosaraival 3 ponttal a vendégek vezettek. A 7. perc közepén Spivey egyenlített (15-15). Az első 10 perc hazai pontatlanságok és bírói tévedések miatt 4 pontos vendégelőnnyel (17-21) zárult.

Mészáros triplájával indult a második negyed, így már 7 ponttal vezetett a Paks. A játékrész közepén Smith szerzett labdát, majd értékesítve a kosarat 8 pontra növelte a vendég előnyt. A fehérváriak azonban ismét felálltak, a 8. perc végén Walker duplájával kiegyenlítettek (31-31). Az utolsó előtti percben Fodor révén még a vezetést is megszerezték. Az Albacomp 6 ponttal nyerte ezt a negyedet, így a félidő 2 pontos hazai előnnyel zárult (39-37).

A harmadik játékrész 0-7-s szériával kezdődött, így 5 ponttal ismét a Paks vezetett. A negyed első hazai pontját Fodor szerezte a 4. percben. A játékrész közepére 7 pontosra duzzadt a vendégek előnye, ám Spivey-nek és Fodornak köszönhetően ez 1 pontra olvadt az utolsó negyedre. (53-54)

Egy Bencze-duplával 55-54-re vezetett az Albacomp az utolsó negyed elején. Ezt követően felváltva estek a kosarak mindkét oldalon. 3 perccel a vége előtt Fodor kétszer is megvillant, így a mérkőzés hajráját az Albacomp várhatta kedvezőbb pozícióból (70-67). A 38. percben Walker kipontozódott, az utolsó  Faultokkal próbálkozott a Paks, ám a büntetőket magabiztosan dobták a fehérváriak. Az ellentámadásokból Smith rendre triplákat dobott, így végig szoros maradt a mérkőzés. Az utolsó percben Davis, Smith és Czigler is kipontozódott a paksi oldalról. A végjátékban azonban megtudta tartani csekély előnyét az Albacomp, így 80-77 arányban győzött.

A győzelmhez Spivey 28, Fodor 15, Góbi 10 ponttal járult hozzá. A székesfehérvári együttes ezzel a győzelmével le tudta szakítanai a Paksot, így magabiztosan vezeti továbbra is a tabellát. Folytatás szerdán Debrecenben.