Ez most nem volt szoros, szünetig elintézte az Alba a Sopront

Ismét a Sopronnal találkozott az Alba Fehérvár, ezúttal hazai pályán. A három nappal korábbi soproni meccshez képest hatalmas különbség volt, hogy szünetig óriási előnyre tett szert a második negyedben parádésan játszó Alba. Utána is tartotta játéka magas szintjét a hazai csapat, a végén a fiatalokkal a pályán aratott nagyon sima győzelmet.
2021.01.23. 18:47 |

Két pontosan befejezett támadás után vezetett az Alba, de Elmore két triplája jelezte, nem lesz egyszerű dolga a hazai csapatnak. Miután azonban átvette a vezetést, le is fagyott támadásban a Sopron, ezt pedig Turner vezetésével jól használta ki a Fehérvár, és tízpontos előnybe került, időkérésre kényszerítve a vendégeket. Utána kicsit javult a védekezésük, amiben néhány fehérvári egyénieskedés is szerepet játszott. 21-14-nél már Forray Gábor kért időt. Vojvoda szép triplával mutatta meg, miért jó, ha a csapat végig játszik egy figurát, és héttel vezetett a negyed végén az Alba.

A másodikat remekül kijátszott támadásokkal kezdték Turnerék, az irányító triplája után tíz fölé ment az előny, és jött a soproni időkérés. Mindez úgy, hogy két perc sem telt el a negyedből. Nem segített a kupaktanács, az Alba átszáguldott a vendégeken, gyilkosan hatékony védekezésből vezetett pontos támadásokkal. Remekül tripláztak a hazaiak, emellett Davis, Ahmad a palánk alatt sem ismert pardont. Csaknem hét perc telt el úgy, hogy a Sopron egyetlen pontra volt képes, közben előbb húsz, majd harminc is lett a differencia. Padgett kicsit kozmetikázott rajta, de alapvetően megsemmisítette a vendégeket ebben a negyedben az Alba gépezete (55-27).

Nem esett abba a hibába a Fehérvár, hogy befejezettnek tekintse a meccset, szünet után is hatékonyan játszott. Ahmad könnyen szerezte a centerpontokat, Turnertől újabb tripla jött, a Sopron semmivel nem került közelebb. Takács és Elmore pontpsabb kinti dobásaival aztán kicsit igen, de palánk alatt nemcsak Ahmad, hanem Omenaka is korlátlan úr volt. Ő, Davis és Ahmad is dupla-dupla közelében járt a negyed végén, a csapat pedig már majdnem nyolcvan pontnál.

A záró játékrészben Csorvási, Markovics és a fiatalok kapták meg azokat a játékperceket, amelyek a felzárkózásukhoz szükségesek. Láttunk szép dolgokat a Takács-ikrektől, a triplát dobó Lukácstól és Csorvási is megmutatta, hogy amikor megfelelő állapotban lesz, palánk alatt segíthet. A Sopron kozmetikázott az eredményen, összességében huszonnéggyel maradt alul, de a két csapat között ezen a meccsen ennél is nagyobb különbség volt a remekül védekező és három negyeden át kiválóan támadó Alba javára.

Alba Fehérvár – Sopron KC 95-71 (25-18, 30-9, 24-21, 16-23)

Alba: Turner 18/9, Curry 14/3, Vojvoda 8/3, Davis 13, Omenaka 11. Csere: Ahmad 16, Lukács 5/3, Takács Ma. 2, Takács Mi. 4, Csorvási 4, Markovics, Kass B.