Egy negyed alatt döntött, aztán kényelmes volt az Alba Fehérvár

Az utolsó helyezett, nyeretlen Jászberény ellen játszotta újabb hazai mérkőzését az Alba Fehérvár a kosárlabda-bajnokságban. Természetesen toronymagas esélyesek voltak a fehérváriak, akik az első negyedben már majdnem hússzal vezettek. Szünetig ez a különbség csökkent, utána pedig nem nőtt jelentősen. Kényelmesen érvényesítette a tudáskülönbséget az Alba.
2021.01.13. 18:45 |

Az Alba minden létező mutatóban jobb volt eddig a Jászberénynél, az ilyen meccseken a nagy kérdés, mennyire képes felpörögni a favorit. Persze, a berényiek kerete sokat változott a szezon során, de így is kötelező volt a győzelem a hazaiaknak. Ennek megfelelően Vojvoda és Davis kosaraival hamar elhúztak nyolccal, a másik oldalon az Alba utánpótlásában évekig pallérozódó Brbaklics tartotta a lépést. Folyamatosan lépett el az Alba, Davis feltartóztathatatlan volt, de a fiatalok is pályára kerültek már az első negyedben. Éppen Takács Martin szép kosarával ért véget ez a játékrész, majdnem húszpontos fehérvári előnynél.

A második negyed elején is az ifjak voltak fenn, Lukács is feliratkozott a pontszerzők közé. A Jászberény sokszor dobásig sem jutott, közben a fehérvári légiósok pihenhettek. Aztán zökkent a hazai játék, a támadások esetlegesebbé váltak, a vendégek pedig tisztesen küzdve zárkóztak, bár sokáig csak három játékosuk tudott betalálni. Hiába kért időt Forray Gábor, a második játékrészt megnyerte a Jászberény, amiben a fehérváriak dekoncentráltsága is szerepet játszott. Így is tizenöttel ponttal vezetett szünetben az Alba, látszott, nem lesz meglepetés.

Sok minden a harmadik negyedben sem változott, a Curryt ezúttal nélkülöző fehérváriak kényelmesen játszottak. Filipovics mutatott szép dolgokat a Jászberényben, és sikerült tíz pont közelébe csökkenteni a hátrányt vendég részről. A triplákat jobban dobták a fehérváriak, a negyed vége felé Vojvoda és Ahmad is beköszönt kintről, főleg emiatt állt vissza a korábbiakhoz hasonló különbség (63-46).

Davis hosszú idő után szerzett kosarat, Vojvoda is betalált, így sikerült újra jobban meglépnie az Albának, de a centereket jól megjátszó Jászberény nem hagyta magát. Williams és Primorac faragott a hátrányból. Inkább egyénileg próbálkoztak a fehérváriak, ami nem mindig sikerült, így még az is megesett, hogy Brbaklics tízre faragta a Jászberény hátrányát. A meccs végére aztán Vojvoda, Davis és Turner is tartogatott egy-egy hármast, ezzel kicsit megint nyílt az olló. Összességében hozta a várt kötelezőt az Alba, szombaton pedig Jászberényben visszaadja a mostani látogatást.

Alba Fehérvár - Jászberényi KSE 82-65 (28-9, 15.19, 20-18, 19-19)
Alba: Turner 18/6, Vojvoda 18/12, Lukács 5, Davis 21/ 12, Ahmad 7/3. Csere: Takács Ma. 5, Omenaka 4, Takács Mi., Markovics, Csorvási 4, Kass, Awogbemi.