Az utolsó öt perc döntött a kosáresőben, kikapott az Alba Fehérvár

Három hét szünet után folytatódott a kosárlabda-bajnokság, a harmadik helyen álló Alba Fehérvár a Debrecent fogadta. A védekezés egyik oldalon sem volt jó, rengeteg kosár esett és az utolsó negyed felénél is még döntetlen állt az eredményjelzőn. A legvégén aztán sokkal többet rontott, így ismét hazai pályán kapott ki az Alba.
2021.02.27. 21:52 |

Eladott labdákkal kezdett az Alba, a másik oldalon ellenben remekelt Tóth Ádám. A center három perc után már 8 pontnál járt. Az új fehérvári irányító, Gillon első pontjaival zárkóztak a hazaiak, de a negyed felénél 15-10-re vezetett a Debrecen. A vendégektől Moore és Molnár is beköszönt volt klubjának, Davis-triplákkal tartotta a lépést az Alba. Vojvoda hármasával pedig már itt volt az előny, amire meg Drenovac felelt. Nagy kosárpárbaj ment, kevés védekezéssel, a negyed utolsó pillanatában befújt büntetőkkel a vendégek kerültek előnybe.

A második tíz perc elején Lukács szép kosarai hoztak egyenlítést, Gillon pedig betörésekből volt eredményes. Ragaszkodott jussához a Debrecen, Drenovac is elérte a tíz pontot. Továbbra sem volt nagy védekezés egyik oldalon sem, az Alba továbbra sem tudott mit kezdeni Tóthtal. Cserében Hearst és Balsay is triplát dobott, a jó százalék kellett a fordításhoz. Ahmad 2+1-ével hattal vezetett az Alba és már majdnem ötven pontnál járt. Büntetőkkel jött közelebb a DEAC, Lukács és Hines pontváltása zárta az igencsak kosárgazdag félidőt (54-50).

Mint a meccset, a második félidőt is a Debrecen kezdte jobban, előbb egyenlített, majd Drenovac triplájával a vezetést is átvette. Maradt a hullámzás, Curry fújt riadót az Albában. Tóth Ádám nem tudott hibázni és Molnár is betalált center poszton, a hazaiak inkább mezőny poszton voltak eredményesek, át is álltak alacsony szerkezetre. Moore triplájával megint egyenlő lett, időt kért Forray Gábor. Az Alba csapatkapitánya, Markovics jól szállt be, visszavette a vezetést a negyed utolsó percén belül, sőt, egy ziccerrel dudaszóra növelte is az előnyt. Továbbra is rengeteg kosár volt, 82-78-ra vezetett a Fehérvár.

Kivédekezte a hazai támadásokat, és triplákkal újfent fordított a Debrecen a negyedik negyed elején. Davis törte meg az Alba két és fél perces kosárcsendjét. Megint ment az oda-vissza játék, támadásonként változott, ki vezet. A negyed felénél pedig 88-88 állt a táblán. Némi megtorpanás után mindkét oldalon centerpontok jöttek, aztán Guyton triplája lendített a vendégeken – de erre meg Hearst felelt… Ahmad kosarával megint az Alba vezetett, de egy eladott labdából egyenlített a DEAC, így kezdődött az utolsó perc. Rontott a Fehérvár, Moody pedig egy triplával büntetett. Időkérés jött, ami után megint eladta a labdát az Alba, és ez már döntő volt. A végén büntetőkkel a százat is átlépték a vendégek és az utolsó negyedben megnyerték a meccset.

Alba Fehérvár - DEAC 95-102 (25-27, 29-23, 28-28, 13-24)

Alba: Gillon 12, Curry 10/6, Vojvoda 7/3, Davis 18/9, Omenaka. Csere: Lukács N. 9, Hearst 20/12, Ahmad 9, Balsay 3/3, Markovics 7.