A száz nem lett meg, a győzelem igen az Albának a DEAC ellen

A nyolcadik helyen álló Alba Fehérvár közvetlen riválisát, a hetedik Debrecent fogadta a kosárlabda-bajnokság kilencedik fordulójában. Kiegyenlített első félidőben hátrányban is volt, majd tízzel is vezetett az Alba. Szünet után fokozotosan felőrölte a vendégeket a Fehérvár, végül csaknem száz pontot dobva húzta be a nagyon fontos győzelmet.
2019.11.23. 15:19 |

Sérülés után ismét ott volt az Alba keretében a csapatkapitány, Markovics Luka, a vendégeknél ellenben hiányzott az egyik légiós, Isaiah Armwood. A fehérvári szerb kosarasok tripláival indult a meccs, de a másik oldalon Moody is jól célzott és gyorsan fordított a Debrecen. Három hármast is bevágott az amerikai, 11-0-ás vendég roham után kellettek McDuffie kosarai. Döntetlen volt a negyed felénél, a hajdúságiak rossz dobásai és az Alba elrontott támadásai miatt nem volt kosáreső. Két gyors támadásból szerzett öt ponttal kicsit ellépett a DEAC, időt kért Jesus Ramirez. Govens-Csorvási összjátékokból a fehérvári center zárkóztatta fel csapatát, de az utolsó másodpercben Moody negyedik tripláját is elsüllyesztette. (21-26)

Lukács Norbert az egyik, Ljubicsics a másik sarokból emelt be egy hármast, közben a Debrecen csak duplákat szerzett, így egy pontra feljött az Alba. Sőt, Govens triplájával a vezetést is átvette, jött a vendégek időkérése. Hiába, 12-0-át repesztett az Alba és nyolccal is vezetett. Sokkal jobban védekezett ekkor a hazai csapat, közben Csorvási nyerte a Tóth elleni centercsatát és lepattanókban is jobban állt a Fehérvár. A center kosarával meglett a közte tíz, a vendégek sokszor a második eséllyel sem tudtak élni. 44-34 után viszont megtorpant támadásban az Alba, és ezt kihasználva felzárkóztak Boriszovék. Most Ramirez kért időt, a félidő vége így is a Debrecené volt, ismét utolsó pillanatban dobott kosárral egyre jöttek fel Harrisonék.

Csupkovics visszaszedett lepattanójával és kosarával indult a harmadik negyed, aztán Csorvási is növelte a letépett labdák közti különbséget. De hiába, Moody menetrendszerű triplájával egyenlő lett az állás (52-52). Tóth is aktivizálta magát, vezettek a vendégek, Csupkovics válaszolt kintről. Az első fehérvári, aki elérte a tíz pontot, Govens lett, követte őt Guyton, és amikor ők ketten egy látványos lerohanást is összehoztak, kilenc lett az előny (65-56). Időt is kért Kovács Adrián, ami után Moody elérte a húsz pontot. McDuffie is nagyon hasznosan játszott, hetedik lepattanóját szedte és tette vissza, aztán egy tőle megszokott nagy zsákolással ismét tízre növelte a különbséget. Nyolc maradt, „természetesen” ezúttal is a Debrecen szerzett dudaszós kosarat. (75-67)

Az viszont jó hagyomány volt, hogy Lukács betalált, a fiatal játékos remekül illeszkedett a játékba. Dobópárbaj volt az első másfél perc a negyedik negyedből, aztán McDuffie kosara és után kapott technikai hibája fokozta a hangulatot. Négy perc után nyolccal ment az Alba (83-75), a vendégek büntetőket és ziccereket is hibáztak. McDuffie újabb kosara után időt is kértek, de a következő percben sem csökkent a hátrányuk (88-75).  Ha nincs Moody... De volt, már harmincadik pontját dobta, erre viszont Govens egy bravúrtriplával felelt. Két perc volt hátra és tizenhárommal vezetett a Fehérvár, ez pedig már behozhatatlan hátrány volt a Debrecennek, a végén majdnem a száz pont is meglett. Győzelmével megelőzte ellenfelét a táblázaton az Alba Fehérvár, a hatodik helyre lépve előre.

Alba Fehérvár - DEAC 99-87 (21-26, 27-21, 27-20, 24-20)

Alba: Ljubicsics 13/6, Guyton 13, McDuffie 19, Csupkovics 8/6, Molnár M. 5. Csere: Csorvási 10, Govens 22/9, Lukács N. 9, Takács Milán.