Pocsék kezdés, elvesztett fehérvári pályaelőny a kosár-elődöntőben

A döntőbe jutásért találkozott az Alba Fehérvár Puebla Plus és a Zalaegerszeg a kosárlabda-bajnokságban. A pályaelőnyben lévő fehérváriakat az első negyedben állva hagyta a kintről parádésan célzó vendégcsapat, szünetig húsz pont fölé nőtt a ZTE előnye. A harmadik negyedben játszott úgy az Alba, ahogy elvárható volt, sikerült öt pontig feljönnie, de a hajrában már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a ZTE, így elvette a pályaelőnyt és vezet az elődöntőben.
2017.05.24. 18:09 |

Ismét nevezhette a meccsre az Alba Justin Edwardsot: a kanadai hátvéd április 13. óta hiányzott lábtörése miatt, most újra bevethető volt. A kezdőben még nem volt ott, de hamar becserélte Dzunics Braniszlav, mert nagyon rosszul kezdett a csapata. Amíg a zalaiak nem rontottak dobást, Norfleet például három triplát süllyesztett el, addig a hazaiak idegeskedtek, labdákat adtak el és rosszul dobtak. Szabó csatlakozott Norfleethez, majd a palánk alatt is könnyű kosarakat szerzett a szinte hibátlanul játszó Zete. Az időkérés sem segített, az első negyed végén már majdnem hússzal vezettek a vendégek, akik minden mutatóban felülmúlták ekkor az Albát.

Nem indult máshogy a második negyed sem, hiába védekezett ki egy-egy támadást a Fehérvár. Támadásban bántóan hiányzott az ötlet, a zalaiaknál pedig még Drunglias is tripkákat dobott. Huszonöttel ment a Zete, amikor Mohammed vezetésével sikerült hat pontot szereznie az Albának, először jött vendég időkérés. Ubilla lépéshibáját elnézték, Lóránt pedig hiába akart támadóhibát kicsikarni Wrighton, így ismét növelte előnyét a nyugodtan játszó ZTE. Nem érezték, nem találták egymást a labdákkal a fehérváriak, amit pedig az ellenfélnek adtak, abból kíméletlenül jöttek a kapott kosarak. Szabó is beemelte harmadik hármasát, és a számára álomszerű első félidő végén a vendégcsapat még egy Ubilla-Benke alley-oopot is bemutatott, totálisan padlóra küldve a házigazdát.

Kényelmesen folytatta fordulás után az előnyben lévő csapat, közben jobban védekezett az Alba, de kimaradt lehetőségek miatt egy ideig nem jött a felzárkózás. Edwards ziccerénél azért időt kért Bencze Tamás, ám nem ébredt fel a csapata. Edwards ellenben nagyon is, bevágottt két triplát, és talpra ugrasztotta a csarnokot. A ZTE képtelen volt betalálni, huszonöt pontos hátrányából húszat eltüntetett a nagyszerűen védekező Alba. A negyed végére aztán bele is fáradtak ebbe a rohanásba kissé Markovicsék, a vendégek ellenben kijöttek a gödörből és Ubilla vetérletével ismét elléptek kissé.

A negyedik negyedben az idővel is játszott a ZTE, és bár sok támadásuk végén nem jutottak vagy csak rossz dobásig, ez nem zavarta őket, hiszen közben az Alba is fáradt és hibázott. Edwards és Mohammed így is triplát dobott, hatppontos hátránynál támadhatott a házigazda, de nem tudott betalálni. Mohácsi ellenben ekkor dobta első hármasát, megnyugtatva övéit. Edwards és Benke is kintről cézott jól, a visszatérő kanadai aztán a palánk alatt is összeküzdőtt egy duplát, amivel megint ötre jött fel a Fehérvár. Nagyon nehezen vették ekkor már a levegőt a vendégek, dobásig sem jutottak, az Alba ellenben fontos pillanatban eladta a labdát. Amikor kellett, élt az ellenfél hibájával a Zalaegerszeg, ilyenekből a harmadik negyedbeli nagy felzárkózás után a végjátékra  megint sok lett, így megérdemelten vette el a pályaelőnyt és került 1-0-ás előnybe a párharcban a zalai csapat.

Alba Fehérvár Puebla Plus - Zalakerámia ZTE KK 80-88 (13-32, 22-25, 25-12, 20-19)

Alba: Taylor 13/6, Mohammed 14/6, Shepard 6/3, Lóránt 11, Keller Á.6. Csere: Edwards 19/12, Farr 11/3, Markovics.