-
Vereség Klagenfurtban
A Hydro Fehérvár AV19 8-3-ra kikapott a Klagenfurt otthonában az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-s hátrányban van az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. A negyeddöntő folytatására szombaton kerül sor Székesfehérváron.Klagenfurt - Hydro Fehérvár AV19 8-3 (3-3, 4-0, 1-0)
2026.03.19. -
Ovikosár márciusban
Március 21-én, szombaton reggel Ovikosárra várják a legkisebbeket az Alba Regia Sportcsarnokba. A regisztrálók között három főre szóló belépőjegyet sorsolnak ki az Alba Fehérvár felnőtt bajnoki mérkőzésére.
2026.03.19. -
Egyenlített a Volán
Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében a Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Klagenfurtot a második mérkőzésen, ezzel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.
2026.03.18. -
Ötszáz futó a diákolimpián
500 induló állt rajthoz a mezei futó diákolimpiai bajnokság városi döntőjében, melyet a 2025-2026-os tanévben is a már hagyományos helyszínen, a Palotavárosi tavaknál rendeztek meg.
2026.03.18.
Alba-triplák és hazai siker a TLI-Székesfehérvár kosártornán
Hazai tornája döntőjét játszotta a TLI-Alba Fehérvár a Kassa ellen. Igazi dobópárbajt láttunk a meccs elején, szünetig a fehérváriak 62, a vendégek 64 százalékkal dobták a triplát, és félszáz pontig jutott az Alba. A második félidőben sikerült növelni az előnyt és összesen tizenhat triplát szerezve 90-82-re megnyerni a döntőt.
2015.09.25. 18:33 |
Hazai tornája döntőjét játszotta a TLI-Alba Fehérvár a Kassa ellen. Igazi dobópárbajt láttunk a meccs elején, szünetig a fehérváriak 62, a vendégek 64 százalékkal dobták a triplát, és félszáz pontig jutott az Alba. A második félidőben sikerült növelni az előnyt és összesen tizenhat triplát szerezve 90-82-re megnyerni a döntőt.
A döntő elején triplákkal hangoltak a csapatok, mindkét oldalon kettő esett be az első két percben. Anthony Myles hozzátett a sajátjához egy duplát is, majd még egy hármast - csakhogy a kassaiak is rendre jól céloztak kintről. Hat perc alatt 43 pontot termeltek a csapatok és 11 triplát (!) láttunk, de még nem volt vége. A cserék sem nagyon törték meg a lendületet, Saunders is bevágott egy hármast...
A torna leglátványosabb negyedét 33-28-ra nyerte az Alba, de a második egy 7-0-ás kassai rohammal kezdődött. Csorvási harcosságát ünnepelte meg a hazai tábor, kellettek is a centerpontok, mert palánk alatt jól védekeztek a szlovákok. Sokkal nehezebben születtek a kosarak, mint a meccs elején, szenvedős, küszködős játékrész volt ez. A végén azért megint láttunk három triplát, hazai részről Spurlock és Lóránt talált be, kicsit úgy tűnt, erre az egy fegyverre alapozza támadásait a Dzunics-csapat.
Az amerikaiak közül Anthony Myles (10) és Tristan Spurlock emelkedett ki a mezőnyből a döntőben, mindketten öt triplát dobtakBaldovsky tempójával és Jacobo triplájával átvette a vezetést a Kassa, a mieinknek nem volt mélységi játéka. Úgyhogy Chery, majd Myles is kintről szerzett kosarat... Utóbbi ellenállhatatlanul játszott ekkor, huszadik pontját szerezve egy 13-0-ás Alba-részhajrát vezényelt, és már tizenkettővel vezetett csapata. A zónára váltó vendégek ezután közelebb jöttek, de a harmadik negyed utolsó másodpercében Csorvási értékesített egy ziccert, és nyolc pont előnnyel vérhatta a záró etapot az Alba.
Ez pedig megmaradt a végére is, mert amikor kellett, a negyedik játékrészben is tudott kosarat szerezni Dzunics Braniszláv csapata. Spurlock és Myles egyaránt öt-öt triplával zárt, kettejük teljsítménye meggyőző volt. A próbajátékon lévő Sunderstől kevesebbet láttunk, az irányító Chery pedig, bár nem dobott rosszul és néhány lerohanást is vezetett, még adós az igazán jó játékkal. Az Alba megnyerte a hazai rendezésű kupát, jövő héten a Kaposvárral játszik edzőmeccset, majd jön a ZTE elleni bajnoki rajt.
TLI Alba Fehérvár - KB Kosice 90-82 (33-28, 17-19, 21-16, 19-19)
Alba: Simon 7/3, Myles 22/15, Markovics 10/3, Spurlock 17/15, Lóránt 10/3, csere: Chery 12/6, Saunders 3/3, Supola 2, Csorvási 7, Tóth P., Filipovics
