A hazai pálya hátránya - zsinórban harmadszor is kikapott az Alba Fehérvár

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj rangadót rendeztek a kosárlabda-bajnokságban. A két hazai veresége után javítani próbáló Alba az első félidőben végig futott az eredmény után, bár a Szolnok sem sziporkázott. A folytatásban fokozatosan nőtt a vendégek előnye, a rendkívül gyengén dobó Alba megszorítani sem tudta ezúttal ellenfelét.
2021.03.03. 18:46 |

Ezt a meccset még az első fordulóban kellett volna lejátszani tavaly októberben, de csak most sikerült sort keríteni rá. Sajnos továbbra is nézők nélkül, pedig ha valami, az Alba-Olaj mindig megmozgatja a szurkolókat. A két hazai vereség után játszó fehérváriak és a négy győzelemből érkező Szolnok játékán érződött a két ellentétes forma. Az Alba mezőnyből szinte képtelen volt betalálni, egy Davis-tripla kivételével a tiszta dobóhelyzetig is alig jutott. A védekezés jobb volt, de többször talált rést rajta a Szolnok, amely gyors játékból is többször volt eredményes. A negyed végén is eladta a labdát a Fehérvár, ebből tudott Badzin egy kosárral hatpontos előnyt építeni (14-20).

A második negyed elején sokkal többet rontott az Olaj, az eladott labdákból kicsit zárkóztak a hazaiak. Omenaka látványos zsákolása után időt is kért Gasper Potocnik, ekkor hárommal vezetett a Szolnok. Ebben a szakaszban a piros-feketék sem remekeltek, az Alba Davis egyéni játéka után egyre zárkózott fel. Ennél közelebb nem jutott, a folytatásban Warner és Pongó vezetésével magára talált a vendégcsapat. Centerben súlytalan volt az Ahmadot nélkülöző Alba, a Szolnok lassan építgette előnyét. A tíz pontot is elérte a különbség, amiből csak minimálisan tudott lefaragni szünetig a Forray-csapat (33-41).

A harmadik negyedben már két perc után időt kellett kérnie az Alba mesterének, ez alatt nem láttunk hazai kosarat… A Szolnokban sem volt pontgyáros, szépen elosztották a terheket és kihasználták, hogy olykor nagyon könnyű volt bemenni a fehérvéri palánk alá. Subotic visszaszedett labdái növelték az előnyt, a fehérvári dobóstatisztika közben nem javult. A negyed végén Lukács ugyan beköszönt kintről, de ez csak a harmadik hazai tripla volt, a tizenhatodik kísérletből (47-59).

Nem hozott fordulatot az utolsó negyed eleje sem. Az Albának szinte minden dobása kijött, a másik oldalon Juhos olykor bántó magányban szerezhetett kosarakat. Megint Forraynak kellett időt kérnie, tizenhat pontos hátrányban. Hamarosan kollégája is megtette ezt, mert Hearst és Gillon hármasával kicsit közelebb jött az Alba. Hearst belejött, az ő dobása volt, ami igazából működött támadásban, de hiába lett tíz alatti a hátrány, fontos pillanatokban nem élt az eséllyel a fehérvár. Szerzett labdát adott el, sportszerűtlen faultot ütött be, a Szolnok pedig higgadtan megbüntette ezeket. Megerőltetés nélkül játszott és végül könnyedén nyert a Tisza-parti csapat, az Alba sorozatban harmadik hazai vereségét szenvedte el. Támadásbeli tanácstalanságát a 36%-os mezőnydobó százalék is mutatja.

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj 70-85 (14-20, 19-21, 14-18, 23-26)

Alba: Gillon 13/3, Curry 2, Vojvoda 6, Davis 13/3, Omenaka 9. Csere: Hearst 16/12, Csorvási 4, Lukács 3/3, Markovics 4.