Alba Regia győzelem a rangadón

33-30-ra győzött az Alba Regia KSE férfi NB1/B-s kézilabdacsapata a listavezető Hargita KC ellen hazai pályán szombaton. A győzelemhez Erdei és Szám 6-6, Miss, György és Erős 5-5 góllal járult hozzá.

2004.04.24. 22:24 |

33-30-ra győzött az Alba Regia KSE férfi NB1/B-s kézilabdacsapata a listavezető Hargita KC ellen hazai pályán. A győzelemhez Erdei és Szám 6-6, Miss, György és Erős 5-5 góllal járult hozzá.

Rosszul kezdődött a fehérváriak számára a találkozó, hiszen a vendégek 3 góllal elmentek, a hazaiak első gólját a 4. perc elején Erős lőtte. Ezt követően tovább növelte előnyét a Hargita, a 10. percben már 7-2-volt az állás, főként Savon góljainak köszönhetően. A fehérváriak 2 perc alatt 3 gólt dobtak zsinórban, így 7-5-re feljöttek, sőt Szám Ferenc góljával minimálisra csökkent a hátrány. A 20. percben Szám 4. gólját szerezte és ezzel egyenlített az ARKSE. Apróbb hazai hibák miatt a vendégek a 25. percben ismét 3-mal vezettek (11-14). A fehérváriak azonban innen is felálltak és Molnár a 28. percben kiegyenlített (14-14). Az utolsó percben Miss góljával először a mérkőzésen vezettek a hazaiak, ám 20 mp alatt két gólt dobott a Hargita, így a félidőben 1 gól volt a különbség (16-17).

Miss góljával a második félidő elején egyenlítettek a hazaiak , a 4. percben a balszélső ismét betalált, így az ARKSE ismét vezetett (19-18). A 8. percben azonban elfogoyott a hazaiak két gólos előnye (20-20). Nem törtek meg a fehérváriak, így 10 perc múlva már Erdei góljával 4-gyel mentek a hazaiak (26-22). Ezt az előnyt pedig már nem adták ki a akezükből madárék, így végül némi meglepetésre a jelenleg 4. helyen álló Alba Regia KSE 33-30-ra legyőzte a listavezető Hargitát.

Madár Imre vezetőedző a csapat diadalának nevezte ezt a győzelmet. A fehérvári együttes jövő pénteken Várpalotán lép pályára.