Alba Fehérvár: szoros meccsen vereség a Jászberénytől

Végig kiélezett mérkőzésen 79-74-re kikapott hazai pályán az Alba a szezon meglepetéscsapatától. A végjátékban hibáztak a hazaiak és zsinórban második meccsükön is alulmaradtak a bajnokságban. A Fehérvár nem tud kilábalni a gödörből a hazai pontvadászatban, továbbra is csak a tizenegyedik.
2019.01.26. 22:02 |

Nagyot fordult a világ azóta, hogy az Alba ősszel egylabdás meccsen felülmúlta a Jászberényt. Utóbbiak a dobogón állnak, míg a fehérváriak azért küzdenek, hogy kikecmeregjenek az alsóházból. Ehhez márpedig győzelmek kellenek, amelyek érdekes módon az Európa Kupában összejönnek (lásd hétközben a Balkan feletti diadalt), míg "itthon" finoman szólva nem nagyon. A jászságiak viszont úgy érkeztek Fehérvárra, hogy utóbbi tíz meccsükből kilencet megnyertek, és úgyszolván nem győzni járnak az Albához.

A hazaiak szempontjából jól indult a meccs, mivel pár perc alatt hat pontos vezetésre tettek szert. Látványos jeleneteknek sem voltunk híján, Filipovics zsákolt (viszonylag sokszor a meccsen), a másik oldalon pedig a Pitts-Coleman duó dominált. A különbséget viszont nem sikerült növelni, sőt hét perc után fordított a Jászberény és elkezdődött az adok-kapok. Minimális Alba-előnnyel ért véget az első tíz perc.

A második negyed elején ellépett az Alba, jöttek a triplák (Cabezas is elsülyeszett egyet), de számottevő előnyt ekkor sem sikerült kiépíteni. Az izgalmakat a kijelző sem bírta, öt perces rendkívüli szünet alatt sikerült újraéleszteni. A félidőben 38-35-ös hazai vezetést tudott már mutatni a szerkezet.

A fordulás után sem történt érdemi változás a két csapat közti differenciában, kivéve a harmadik játékrész végén, ekkor Kerpel-Fronius triplájával négy ponttal "elhúzott" a Jászberény.

Az igazi izgalmak az utolsó tíz percben következtek, másfél perccel a vége előtt még egálban voltak a felek (74-74), azonban Bullock hibája, Alekszandrov majd Pantelics kosara eldöntötte a derbit.

Az Alba Fehérvár továbbra is csak a tizenegyedik a tabellán.

Alba Fehérvár - Jászberény 74-79 (17-15) (21-20) (17-24) (19-20)

Alba: Tóth 4, Zeno 6, Freeman 8, Filipovics 18, Lóránt 14 (3), Cabezas 3 (3), Bullock 15 (9), Keller 6 (6), Peringer.