Harmincpontos győzelemmel kezdte a rájátszást az Alba Fehérvár

Alba Fehérvár - PVSK mérkőzéssel kezdődött meg a rájátszás a kosárlabda-bajnokságban. A pályaelőnyben lévő fehérváriak jól dobtak az első félidőben, főleg ennek köszönhetően magabiztosan vezettek is. A végére pedig kiütötték ellenfelüket, helyenként látványosan játszva szerezve előnyt a negyeddöntőben.
2018.05.15. 18:49 |

Harrisnek öt másodperc kellett az első kosárhoz, palánk alól válaszolgatott a Pécs. Hillre három perc alatt két faultot fújtak, Simpson ellenben ugyanennyi triplával jelentkezett. Sőt, bevágta a harmadikat is, ami az 5. percben időkérésre sarkallta a vendégek edzőjét. Sorra szedték a támadó lepattanókat a pécsiek, de az Alba dobóformája ekkor segített, Lóránt is kintről talált be. Horton büntetői, majd duplája után már tízzel ment a címvédő (22-12), de két gyors pécsi kosár után Dzunics Braniszlav is magához hívta csapatát. Bíró dobta a Pécs első tripláját, a másik oldalon Horton megharcolt egy kosárért, majd kapott egy technikait, mert túl idegesen ünnepelte… A negyed végén a Pécs támadhatott, Durham hibázott, Filipovics pedig a félpályáról dobott triplát, így héttel vezetett tíz perc után az Alba.
Centerkosarakkal folytatódott a meccs, Sarlija duplájára Horton felelt, aki már tíznél járt. Továbbra is jól céloztak a csapatok, ötven százalék fölötti pontossággal, pedig könnyű kosarat nem nagyon engedtek a másiknak. Lóránt Péter már a hetedik hazai triplát küldte helyre (39-28), jött a pécsi időkérés. De kintről nem volt elég pontos a baranyai csapat, a lepattanókra pedig most jobban figyelt az Alba. Supola mutatta meg, hogy ismerős neki a fehérvári pálya, de szép betörése után is tíz fölött volt a hazai előny. Próbált rohanni az Alba rossz dobásai után a Pécs, csak nem sok rossz dobás volt, irányítójuk, Durham pedig túlságosan kapkodva játszott… Az Alba egyese, Hill ellenben megint besimított két magas ívű tempót, amivel tizenöttel mentek a fehérváriak. Szünetig ez eggyel csökkent, összességében az ötven pont fölött dobó házigazda akarata érvényesült az első félidőben.

A harmadik negyed elején rögtön triplával nyitott a Pécs, Supola köszönt be, reményt adva a vendégszurkolóknak. Sokkal több gólpassza volt addig a meccsen az Abának, Hill is megtoldotta eggyel, közben a vendégek inkább egyénileg játszottak. Igaz, amikor ez sikerült, nem bánta az edzőjük, például Brooks két triplájánál. Sokkal jobban céloztak kintről a pécsiek, mint az első félidőben, igaz, amikor kellett, válaszolt az Alba, Harris is triplát dobott. Keller Ákos negyedik fehérváriként lépte át a tízpontos határt és Mohammed is megmutatta a rá jellemző hatékony betörést. Ezzel együtt kiegyenlített negyed volt a harmadik, a hangulat akkor billent át, amikor Mohammed behúzta Simpson lerohanás végi légpasszát. Két ponttal ezt a játékrészt is megnyerte az Alba, 76-60 állt a táblán a záró negyed előtt.

A nagy meccset játszó Chris Horton tette fel az első pontos dobást, Hill büntetőivel pedig először vezetett hússzal az Alba. Ilyen állásnál a hazai publikum szívesen megtapsolta az egykori kedvenc, Supola újabb hármasát. Nem tudott folyamatosan eredményes lenni a Pécs, az Alba védekezésből és gyors támadásokból megélt, ahogy általában szokott. Ráadásul jött a tizedik tripla is, Mohammed dobta be, aki megmutatta, mennyit számíthat hatalmas rutinja a play-offban. Közben a védekezés intenzitása sem csökkent, Keller Iván pedig két hármassal tett a még jobb hangulatról. Minden bement ekkor itt, semmi a másik oldalon – és egy Lóránt-Simpson alley-ooppal stílszerűen lett meg az Alba századik pontja a meccsen! A mindig nagyon fontos első meccset simán hozta a Dzunics-csapat, ezzel 1-0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban. Folytatás pénteken Pécsen.

Alba Fehérvár - PVSK-VEOLIA 104-74 (29-22, 26-19, 21-19, 28-14)
Alba: Hill 9, Simpson 18/12, Harris 9/3, Lóránt P. 14/6, Keller Á. 11/3. Csere: Kovács Á., Mohammed 13/6, Horton 16, Keller I. 6/6, Filipovics 3/3, Nshimba 4, Varga M.