-
Franciaországban terjeszkednek
A Franciaországban megvalósított sikeres projektekre építve a fehérvári Continest elindította első franciaországi képviseletét. A partnerség a helyi jelenlétből eredő logisztikai és költségelőnyökre építve még kedvezőbb feltételekkel teszi elérhetővé a Continest innovatív megoldásait a francia piac környezettudatos, modern rendezvényeket és sporteseményeket szervező szereplői számára.
2026.08.17. -
A fehérvári Ikarus szállítja Szkopje új elektromos buszflottáját
Az Ikarus sikeresen lezárta történetének legnagyobb elektromos buszbeszerzését. A közbeszerzési eljárás lezárultát és a szerződés jogilag kötelező érvényűvé válását követően 150 elektromos buszt és 75 töltőállomást szállítanak Észak-Macedónia fővárosába és az ország számos városába.
2026.08.12. -
Megérkeztek a midibuszok
Szerdán megérkeztek Magyarországra a Goldi Mobility Kft. által Székesfehérvár részére szállítandó Zonson GTZ6859BEVBF elektromos midibuszok - írja a Magyarbusz Info. A 8,5 méter hosszú járműveket nettó 126,23 millió forintos darabonkénti vételáron szerzi be Székesfehérvár.
2026.08.06. -
Befizette Székesfehérvár a szolidaritási hozzájárulás aktuális részletét
Átutalta a szolidaritási hozzájárulás idei harmadik részét Székesfehérvár. Amint a polgármester Facebook bejegyzésből kiderül, idén még 3,6 milliárd forintot kell befizetnie a városnak.
2026.07.23.
Akár 160 km/h-val is száguldhat majd a vonat Budapest és Fehérvár között
Korszerűsíti a Budapest Kelenföld és Székesfehérvár közötti vasútvonalat a MÁV. A Transzeurópai Közlekedési Hálózatok V. folyosójának részét képező vasútvonalat az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közlekedés Operatív Programja keretében, európai uniós támogatással korszerűsítik. A több mint 60 kilométeres vasútvonal felújításával lehetővé válik, hogy a Velencei-tó környéki szakasz kivételével, 160 kilométeres, a tóparton pedig - a környezet védelme érdekében - 120 kilométeres sebességgel közlekedhessenek a szerelvények.
2009.04.15. 09:05 |
Korszerűsíti a Budapest Kelenföld és Székesfehérvár közötti vasútvonalat a MÁV. A Transzeurópai Közlekedési Hálózatok V. folyosójának részét képező vasútvonalat az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közlekedés Operatív Programja keretében, európai uniós támogatással korszerűsítik. A több mint 60 kilométeres vasútvonal felújításával lehetővé válik, hogy a Velencei-tó környéki szakasz kivételével, 160 kilométeres, a tóparton pedig - a környezet védelme érdekében - 120 kilométeres sebességgel közlekedhessenek a szerelvények.A munkálatok során Martonvásáron, Kápolnásnyéken és Gárdonyban egyebek között átépítik az állomások vágányhálózatát, valamint emelt peronokat és peronaluljárókat alakítanak ki. Peronaluljárók épülnek Baracskán, Pettenden, Velencén, Velencefürdőn és Agárdon is.
A projekt megvalósításával megszűnik a jelenlegi Dinnyés állomás, de új megállóhelyet alakítanak ki Dinnyésnél, valamint Börgöndpusztánál. Mindkét helyen emelt peronok és peronaluljárók lesznek. A biztonságos közlekedés érdekében a Kápolnásnyék és Dinnyés közötti vonalszakaszon hét új gyalogos-aluljáró épül. A szerelvényekre fel- és leszálló utasok kényelmét az állomásokon és a megállóhelyeken perontetők szolgálják majd, az aluljárókat pedig úgy alakítják ki, hogy a mozgáskorlátozottak is biztonságosan használhassák a le- és feljáróit.
A környezet védelme, a zajhatások mérséklése végett a vasútvonal egyes szakaszain zajvédő falakat emelnek Kápolnásnyéken és Velencén új közúti gyalogos-aluljáró építésével és a hozzá csatlakozó úthálózat kialakításával biztosítják a 7-es főút és a település külön szintű kapcsolatát. Új épületekkel is bővül a vasúti szakasz néhány állomása: Kápolnásnyéken új felvételi épületet és állomási előteret alakítanak ki, Martonvásáron pedig új üzemépületet emelnek.