-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04.
A zeneirodalom egyik legszebb műve csendült fel az idei Musica Sacra koncerten
Több hónapos előkészület után vasárnap este a Nemzeti Emlékhely fölé emelt szabadtéri színpadon csendült fel Verdi egyik legismertebb zeneműve, a Requiem. A mély és csodálatosan megérintő muzsikára vágyóknak címzett előadás szólistái Lukács Gyöngyi Kossuth-díjas operaénekes, Komlósi Ildikó, Pataki Adorján és Alexandru Agache voltak, az esten Drahos Béla vezényelt.
2017.08.13. 22:43 |
Minden igazi művészet az ember és a világ legmélyebb valóságát közelíti meg. Különleges értéket képviselnek a hit horizontján keletkezett alkotások, melyekben az emberi lét és történelem megtalálja teljes jelentését. A Musica Sacra koncertek ezen repertoár remekeit mutatják be a hallgatóságnak évről-évre a magyar történelem kiemelt jelentőségű helyszínén, Székesfehérváron, a Szent István által építtetett Nagyboldogasszony-bazilika romjai fölé épített csodálatos színpadon.
Verdi Requiemje, az emberi szellem csúcsteljesítményeinek számító műve Lukács Gyöngyi, Komlósi Ildikó, Pataki Adorján, Alexandru Agache szólisták főszereplésével, az egyesített székesfehérvári és budapesti kórusok, valamint az Alba Regia Szimfonikus Zenekar közreműködésével csendült fel vasárnap este a Nemzeti Emlékhelyen. Az esten Drahos Béla vezényelt.
A Requiem gyászmise, komoly és fájdalmas témát ölel fel, mégis a kicsengése nem más, mint a keresztény hitből fakadó és erőt adó reménység. A Musica Sacra idei koncertjén a közönség többször visszatapsolta a remeklő szólistákat, a karmestert, a karnagyokat, s ugyancsak elismeréssel tapsoltak valamennyi zenésznek és kórustagnak egyaránt.
Világhírű szólistákkal csendült fel Verdi műve a Musica Sacra koncerten
A Requiem gyászmise, komoly és fájdalmas témát ölel fel, mégis a kicsengése nem más, mint a keresztény hitből fakadó és erőt adó reménység. A Musica Sacra idei koncertjén a közönség többször visszatapsolta a remeklő szólistákat, a karmestert, a karnagyokat, s ugyancsak elismeréssel tapsoltak valamennyi zenésznek és kórustagnak egyaránt.