-
Energia az új fegyver?
Február 4-én szerdán 17 órától a székesfehérvári MCC-ben lesz szó energiabiztonsági kérdésekről Hortay Olivér közgazdász, energiapolitikai szakértő, a Századvég üzletágigazgatója, és Vargha Tamás országgyűlési képviselő, államtitkár előadásáben.
2026.02.02. -
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
Diákbál a stadionban
Teltházas Diákbált rendeztek a Sóstói Stadionban. A bálon minden Székesfehérvári tizennégy év fölötti diák részt vehetett, legalábbis az biztosan akinek előzetesen még jutott belépő a rendezvényre.
2026.02.02. -
90 éves Gálicz Tibor
Kilencvenedik születésnapja alkalmából köszöntötték Gálicz Tibor közgazdászt, aki meghatározó szerepet játszott a város felsőoktatási és közösségi életében. Az ünnepségen munkásságát, életútját és példamutató szemléletét méltatták.
2026.02.02.
A Wannsee-i konferenciára emlékeznek vasárnap Székesfehérváron
A nemzetiszocialista tisztségviselők részvételével létrejött találkozót Wannsee-ben, Berlin egyik délnyugati városrészében tartották meg és itt döntötték el az európai zsidóság fizikai megsemmisítésének módját.
Január 19-én vasárnap 16 órakor a Székesfehérvári Zsidó Hitközség imatermében emlékeznek Wannsee-re. A rendezvényen házigazdaként Barna Ágnes, a Székesfehérvári Zsidó Hitközség elnöke üdvözli a vendégeket, majd Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere mond köszöntőt. Beszédet mond Dr. Csurgai-Horváth József, a Városi Levéltár és Kutatóintézet igazgatója, és Nemesnyik Judit, a Raoul Wallenberg Egyesület ügyvivője is. A rendezvény moderátora Herczog Edit korábbi EP képviselő, a TARSOLY Ifjúságért Egyesület tagja lesz.
A résztvevők ezt követően főhajtással emlékeznek a Zsinagóga emlékműnél, ahol mindenki saját hite szerint kavicsokat, virágot helyez el, illetve mécsest gyújt. A Székesfehérvári Zsidó Hitközség imatermében filmvetítésre is sor kerül, Surányi András Utódok című filmje után a résztvevők a rendezővel is beszélgethetnek.