-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A volt mozik sorsáról érdeklődött az ellenzék
A csütörtöki közgyűlés nyílt ülésének végén több kérdés is elhangzott az ellenzéki képviselők részéről: többek között a volt mozik sorsával kapcsolatban. A választ Póczos Géza városfejlesztési igazgató adta, amiben kifejtette, hogy készült mindkét mozi esetében egy hasznosítási tanulmányterv, amit a Várfal Építészeti Irodával végeztettek. A volt Petőfi Mozi kamarateremként és kávézóként funkcionálna a jövőben, a volt Köztársaság Mozi épületét pedig bérbe adná a város pályázat útján kulturális, közösségi tevékenység céljára.
A csütörtöki közgyűlés nyílt ülésének végén több kérdés is elhangzott az ellenzéki képviselők részéről: többek között a volt mozik sorsával kapcsolatban. A választ Póczos Géza városfejlesztési igazgató adta, amiben kifejtette, hogy készült mindkét mozi esetében egy hasznosítási tanulmányterv, amit a Várfal Építészeti Irodával végeztettek. A volt Petőfi Mozi kamarateremként és kávézóként funkcionálna a jövőben, a volt Köztársaság Mozi épületét pedig bérbe adná a város pályázat útján kulturális, közösségi tevékenység céljára.
Tisztelt Polgármester Úr! Mi a helyzet a Petőfi, valamint a Köztársaság mozi épületeivel? Mikor várható közgyűlési döntés a további hasznosításukról? Lát-e esélyt a Polgármester Úr az épületek rövid időn belül (1-2 év) megvalósuló kulturális célú hasznosítására? -kérdezte a nyílt ülés utolsó perceiben dr. Cser-Palkovics András(FIDESZ) önkormányzati képviselő.
A választ Póczos Géza városfejlesztési igazgató adta, amiben kifejtette, hogy készült mindkét mozi esetében egy hasznosítási tanulmányterv, amit a Várfal Építészeti Irodával végeztettek. Ebből kitűnik, hogy a volt Petőfi Mozi, ahol jelenleg az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Primavera Kórus próbál városi képtárként, kamarateremként és kávézóként funkcionálna a jövőben, azonban ezt forráshiány miatt még nem lehetett megvalósítani. A volt Köztársaság Mozi épületét pedig bérbe adná a város pályázat útján kulturális, közösségi tevékenység céljára - mondta Póczos Géza városfejlesztési igazgató.