-
Márciusi sportkínálat
A négymeccses győzelmi szériában lévő Videoton FC Fehérvár vasárnap a Karcag ellen próbálja még tovább nyújtani remek sorozatát. A Hydro Fehérvár AV19 a Vienna Capitals elleni rájátszás-kvalifikációban harcolhatja ki az idei playoff-részvételt. Az Alba Fehérvár új irányítóval a fedélzeten fogadja az Egis Körmend csapatát.
2026.03.04. -
MÁV győzelem a DEAC ellen
A MÁV Előre Foxconn röplabda csapata a 20. bajnoki meccsén is begyűjtötte a 3 bajnoki pontot, így az alapszakasz hajrája előtt vezeti az Extraliga tabelláját. A MÁV Előre Foxconnra az alapszakasz végjátékában nehéz ütközetek várnak: először csütörtökön, március 5-én Kazincbarcikán, a 3. helyezett vendégeként lépnek parkettre.MÁV Előre Foxconn-DEAC 3:0 (25:12, 25:19, 25:16)
2026.03.04. -
Fehérváron készül a válogatott
A törökországi torna előtti utolsó összetartásán vesz rész a magyar női kosárlabda-válogatott Székesfehérváron. Hazánk legjobbjai március 11. és 17. között lépnek pályára az isztambuli világbajnoki selejtezőkön.
2026.03.04. -
Sakkverseny Maroshegyen
Több mint hatvanan mérték össze sakktudásukat vasárnap a Zsigmond Károly-emlékverseny soron következő állomásán. Az eseménynek a Gárdonyi Géza Művelődési Ház adott otthont.
2026.03.02.
A Volán nyerte a megyei rangadót
5-2-re győzött az Alba Volán-FeVita a Dunaújvárosi AC otthonában a jégkorong Interliga és bajnoki újabb fordulójában. A szoros és izgalmas mérkőzésen megérdemlten győzött a székesfehérvári gárda. A győzelemhez Majoross 2, Kövér, Kangyal és Fodor 1-1 góllal járult hozzá.
5-2-re győzött az Alba Volán-FeVita a Dunaújvárosi AC otthonában a jégkorong Interliga és bajnoki újabb fordulójában. A szoros és izgalmas mérkőzésen megérdemlten győzött a székesfehérvári gárda. A győzelemhez Majoross 2, Kövér, Kangyal és Fodor 1-1 góllal járult hozzá.
Palkovics és Ondrejcik is felépült műtéte után, így bizakodva várták a fehérváriak a péntek esti rangadót. A 4. percben Kangyal révén szerzett vezetést a Volán, majd ót perccel később jött a válasz: Erdősi kerülte meg a kaput, majd a balsaroknál ragadó Budai mellett betalált. Nem kellett sokat várni az újabb találatra. A 11. percben Gröschl tette vissza a korongot Fodornak, aki közelről ismét megszerezte a vendégeknek a vezetést. A harnmad utolsó percében azonban Bali egyenlített.
A második játékrészben csupán egy gól született, a 14. percben Palkovics és Sille lövése is kijött Halmosiról, Majoross azonban pontos volt.
A záróharmad 2. percében Kövér csapata negyedik találatát szerezte meg. Ezt követően mindent egy lapra tett fel a DAC, négy perccel a vége előtt az emberelőnyben játszó hazaiak a kapust is lehozták, így 6 a 4 ellen támadhattak, de így sem tudtak gólt lőni. A végeredményt Majoross állította be, aki egy egyéni akció után mattiolta Halmosit.
Az Alba Volán-FeVita megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat Dunaújvárosban. Palkovicsék kedden este a szlovén Acroni Jesenice együttesét fogadják.