A visszavágó dönt a továbbjutásról a Liga Kupában

A Liga Kupa negyeddöntőjében nem bírt egymással az FC Fehérvár és a Győri ETO FC. A csoportküzdelmek után elsőként továbbjutó csapatok csatáján a fehérváriak birtokolták többet a labdát, számos helyzetet dolgoztak ki már az első félidőben. Leginkább Bozic és Dvéri veszélyeztettek, olykor pedig Bölcsföldi is megtornáztatta Molnár kapust. A szünetben mindkét edző két-két játékossal frissítette csapatát, a Vidinél Farkas Balázs és Sitku Illés is szóhoz jutott. Sitkunak például elég volt 19 pályán töltött perc, s máris vezetett az FCF. Bozic ívelte a védők mögé a labdát, Sitku kapra tört, s a kifutó Molnár fölött emelte a labdát a hálóba. A Győr továbbra is csupán a védekezéssel foglalatoskodott, s a 82. percben szinte helyzet nélkül egyenlített, bár ehhez kellett Iványi játékvezető segítsége is kellett. FC Fehérvár – Győri ETO FC 1-1 (0-0)

2007.10.17. 22:21 |

A Liga Kupa negyeddöntőjében nem bírt egymással az FC Fehérvár és a Győri ETO FC. A csoportküzdelmek után elsőként továbbjutó csapatok csatáján a fehérváriak birtokolták többet a labdát, számos helyzetet dolgoztak ki már az első félidőben. Leginkább Bozic és Dvéri veszélyeztettek, olykor pedig Bölcsföldi is megtornáztatta Molnár kapust.

A szünetben mindkét edző két-két játékossal frissítette csapatát, a Vidinél Farkas Balázs és Sitku Illés is szóhoz jutott. Sitkunak például elég volt 19 pályán töltött perc, s máris vezetett az FCF. Bozic ívelte a védők mögé a labdát, Sitku kapra tört, s a kifutó Molnár fölött emelte a labdát a hálóba. A Győr továbbra is csupán a védekezéssel foglalatoskodott, s a 82. percben szinte helyzet nélkül egyenlített, bár ehhez kellett Iványi játékvezető segítsége is kellett. Egy kecsegtető hazai helyzet végén Mohlt lerántották a 16-oson belül, a bíró továbbot intett, a Győr pedig – ahogy kell – beverte a kontrát, Tokody volt eredményes. Az 1-1-es döntetlennel zárult találkozó visszavágóját október 27.-én rendezik Győrben.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 1-1 (0-0)

Székesfehérvár, 100 néző
 Vezette: Iványi Z. (Medovarszky J., Vári A.)

FEHÉRVÁR: Sebők Zs. – Mészáros A., Baranyai T.(Farkas B., szünetben), Koller, Mohl – Bozsics, Kocsis G., Dvéri, Nagy D. (Vadász, 69.) – Bölcsföldi, Dajic (Sitku, szünetben) Vezetőedző: Marijan Vlak

GYÕR: Molnár P. – Müller, Stark (Nikolov, 63.), Domanyik, Völgyi – Koltai, Nyári (Jäkl, szünetben), Urban, Varga L. – Tokody, Bajzát (Brnovics, szünetben) Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző: Sitku (64.), Tokody (82.)