A világbajnoki 6. hely feltette a koronát a Főnix SE idei versenyszezonjára

A Főnix Rock and Roll SE girls nagyformációja, a Fireballs, 2022.12.03-án Prágában világbajnokságon képviselte a bajnokok városát Székesfehérvárt. A végső produkció után végül az előkelő hatodik helyen zárták a főnixesek a maratoni versenyt.
2022.12.06. 21:28 |

Az akrobatikus rock and roll szabályainak megfelelően a hazai aktuális országos ranglista alapján négy hazai csapat kvalifikálta magát a nemzetközi megmérettetésre.

Összesen 19 csapattal kezdődött az elődöntő, ahonnan a fehérváriak 6. helyen egyenes ágon jutottak a középdöntőbe, ahol ismét színpadra álltak. A második produkció után a Fireballs 5. helyen jutott a döntőbe, ahol már csak hét formáció mutathatta meg tudását. A végső produkció után végül az előkelő 6. helyen zárták a főnixesek a maratoni versenyt.

Mind a csapat edzője, mind a táncosok számára rendkívüli büszkeség ez az eredmény, nagyon kemény, szorgalmas munka gyümölcse.

Benedek Dóra a gyerekek felkészítője elmondta, soha nem látta még versenyzőit ilyen energiákkal, kisugárzással a színpadon, így igazán nagy pillanatokat szereztek számára.

A világbajnoki 6. hely feltette a koronát az idei versenyszezonra, mely rendkívül sok szép eredményt hozott a főnixeseknek. Az utolsó hazai versenyről pedig három magyar bajnoki bronzéremmel tértek haza a fehérváriak. Az Egerben megrendezésre került rangos eseményen a Super Wings children kisformáció, a Sugar and Spice junior kisformáció és a Popcorn Ladies Dance kisformáció is dobogóra állhatott.

A tíz éves Főnix tagjainak lelkesedése és szorgalma továbbra is töretlen. Így a 2023-as évnek is óriási lendülettel vágnak neki.