-
Róka Gyula köszöntése
Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte nyugdíjba vonulása alkalmából dr. Cser-Palkovics András Róka Gyulát. Az elismerést a Városházán tartott fogadáson adta át a város polgármestere a székesfehérvári civil élet egyik legaktívabb képviselőjének, aki szociális munkásként az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban fejezte be aktív pályafutását.
2026.05.22. -
Közgyűlési összefoglaló
Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.
2026.05.22. -
Drogfogás Fejérben
Egy enyingi família három felnőtt tagját, valamint a szülők kamasz lányát kapcsolták le a rendőrök egy összehangolt akcióban. A rokonok két felső kapcsolatát, valamint egy fogyasztót Érden fogtak el. A műveletben a TEK is részt vett.
2026.05.22. -
Évadnyitó a Velencei-tónál
Ünnepélyesen megnyitóval vette kezdetét a nyári szezon a Velencei-tónál. A Fischer Emil Múzeumba szervezett rendezvényen átadták a Velencei-tóért díjat is.
2026.05.22.
A Vigyázó kéz fiataljai a 2014-es Fáy gazdasági táborban
A fehérvári Vigyázó kéz Gyermek- védelmi Egyesület második éve vesz részt a saját családjuk nélkül nevelkedő fiatalok bevonásával a budapesti Fáy András Alapítvány gazdasági táborában, amely a több éves szakmai együttműködés eredménye. Az idei tábornak a balatonszemesi OTP Hotel és Oktatási Centrum ad otthont, ahol megjelennek a játékos jelleggel a gazdasággal, pénzkezeléssel összefüggő ismeretek.
2014.07.11. 09:14 |
A fehérvári Vigyázó kéz Gyermekvédelmi Egyesület második éve vesz részt a saját családjuk nélkül nevelkedő fiatalok bevonásával a budapesti Fáy András Alapítvány gazdasági táborában, amely a több éves szakmai együttműködés eredménye. Az idei tábornak a balatonszemesi OTP Hotel és Oktatási Centrum ad otthont.

A július 10-én és 15-én kezdődő turnusokban 7-7 főt delegálhatott ingyenesen az egyesület, ahová az ország különböző szakközépiskoláiból érkeznek a meghívott fiatalok. A táborban kiemelt szerepet kap a pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási edukáció, de természetesen a fürdés, a különböző játékok és az önfeledt kikapcsolódás is része a 6 napos programnak.

Az első napon az ismerkedés mellett a diákok meghallgatták a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának előadását, amelyen elsajátították a fürdőzéssel kapcsolatos legfontosabb szabályokat. A második naptól kezdve délelőttönként pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási tréningen vesznek részt a fiatalok, délutánonként pedig szórakoztató, a Balatonhoz köthető programok lesznek. Ezeken is megjelennek a játékos jelleggel a gazdasággal, pénzkezeléssel összefüggő ismeretek, a foglalkozások fókuszában az O.K. Központ tréningjein alkalmazott „edutainment” módszer áll. A tábor rendhagyó programja a sétahajózással egybekötött koszorúzás, amelyre Balatonfüreden a Fáy András emléktáblánál kerül sor.