A Vidi két lehetősége vasárnap: nyerni vagy nyerni...

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Videoton az OTP Bank Ligában, a tabella második helyén álló piros-kékek vasárnap a harmadik Győri ETO-t fogadják. A meccs vesztese nagy hátrányba kerülhet a listavezető Debrecennel szemben, José Gomes szerint így a Vidinek csak két lehetősége van: nyerni vagy nyerni. A találkozó előtt gyerekek kísérik be a játékosokat, a Videoton is csatlakozott a Dawn-szindróma világnapja rendezvénysorozathoz.
2014.03.14. 09:15 |

Mindkét csapat győzelem nélkül áll az idei első két forduló után, a fehérváriak Pécsett (1-1) és Pakson (2-2) is ikszeltek, míg a bajnoki címvédő egy FTC elleni pontszerzés (1-1) után csúnya vereséget szenvedetek otthon a Pécstől (2-5). A riválisai botlását kihasználó SVSC immár hat pont előnnyel vezeti a tabellát, a két üldöző így igazi ki-ki meccset játszik vasárnap 18:30-tól a Sóstói Stadionban.
-"A címvédőhöz hasonlóan mi sem értük el azokat a célokat, melyeket az idei első két bajnokira kitűztünk. Nekünk két lehetőségünk van vasárnap: nyerni vagy nyerni. Ezt még Luis Felipe Scolari mondta egyszer brazil szövetségi kapitányként, de most a mi esetünkben is teljesen helytálló. Az előttünk álló három meccs eldöntheti akár a bajnoki címmel kapcsolatos terveinket is, így fontos, hogy a játékosaink magabiztosak legyenek és mindenképpen szükségünk lesz közönségünk bíztatására is, ahogy mondani szokás: tizenkettedik játékosként sokat tehetnek a győzelmünkért" - beszélt várakozásairól José Gomes.
A Vidi helyzetét talán könnyítheti, hogy a győri oldalon a védelem több állandó tagja eltiltását tölti, a Videoton FC portugál vezetőedzője szerint azonban ez nem feltétlenül jelent majd könnyebbséget.
"Nagyon erős kerete van a Győrnek. Ebből adódóan nincs akkora jelentősége annak, hogy néhány játékos eltiltás vagy más okok miatt nem szerepelhet, mert a keretük elég bő és erős ahhoz, hogy pótolják a hiányzókat. A Pécs elleni 2-5-ös meccsükön sem a győriek játszottak nagyon gyengén, hanem a Pécs futballozott nagyon jól. Így teljesen felesleges azt figyelni, ki nem játszhat náluk, mert aki bekerül a helyére, az biztosan szintén jó futballista."
Fontos hír a meccsel a kapcsolatban, hogy a Vidinél Juhász Roland és Kleinheisler László is felépült kisebb sérüléséből, így mindketten lehetőséghez juthatnak a zöld-fehérek ellen.

A mérkőzéssel kapcsolatos hír, hogy Székesfehérvár és a Videoton is csatlakozott a Dawn-szindróma világnapja rendezvénysorozathoz, melynek keretében tanulásban és értelmileg akadályozott gyermekek, fiatalok speciális intézményei mutatkoznak be az esélyegyenlőség és az inklúzió jegyében.A Videoton - Győr rangadón a játékosokat gyerekek kísérik be a kezdéshez, az általuk magasba engedett fehér léggömbök jelképezik az egészségesek és a betegek közös világát. A Down-szindróma világnapjához kapcsolódó rendezvénysorozat keretén belül a szünetben egy táncos produkciót láthatunk.
 „…MERT KÖZÖS A VILÁGUNK!”, ahogy az Arany János Iskola mottójában is olvashatjuk. Az iskola diákjai közös produkcióban lépnek fel a FÕNIX Rock and Roll Sporttánc Egyesület táncosaival, akikkel már az ősz folyamán találkozhattak a Vidi szurkolók a bajnoki mérkőzések szüneteiben.

(Fotók: vidi.hu)