A Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között

A száz legjobb, száz százalékban magyar tulajdonban lévő vállalatot listázza októberi számában a Forbes magazin, melynek felmérése szerint a Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között. A székesfehérvári vállalatcsoport egyben az ország tizenharmadik legnagyobb munkaadója.
2017.10.08. 18:03 |
A Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között

A száz legértékesebb magyar kézben lévő vállalat listáján két hónapig dolgozott a magyar Forbes, és közben több mint háromszázötven magyar cég mérlegeit – a konszolidáltakat is – nézték át a magazin és a Concorde MB Partners munkatársai. Az első helyre a Széles Gábor többségi tulajdonába, illetve Lakatos Péter és Sinkó Ottó érdekeltségébe tartozó Videoton került. A cég értéke 212 milliárd 266 millió 514 ezer forint. A székesfehérvári vállalat az ország tizenharmadik legnagyobb munkaadója – derül ki a Forbes októberi számából.

A második helyezett a Felcsuti Zsolt többségi tulajdonában álló MMPF Holding lett, amely az építőiparnak kínál termékeket meglehetősen széles skálán. A Videoton erejét mutatja, hogy a MMPF Holding értéke alig több, mint a fele Széles Gábor érdekeltségéének, persze a 112 milliárd 400 millió forint így sem nevezhető kevésnek. A képzeletbeli dobogó harmadik helyére a Nitrogénművek állhatna fel, a több mint tíz éve tartó komoly beruházási programnak köszönhetően a péti Európa legmodernebb műtrágyagyára lett. 

Érdekesség, hogy a százas listán szereplő cégek negyvenöt százaléka 1990-94 között alakult – bár egy részük már a rendszerváltozás előtt is létezett. Ez azt jelenti, hogy a 2017-ben legértékesebb vállalkozások majd fele legalább huszonöt éves, feltörekvő információtechnológiai cégeket például alig találunk köztük. A legnagyobbak a rendszerváltáskor kezdték, ugyanakkor az is igaz – és ezt épp az exporthányad mutatja –, hogy közülük sokan megértették, ha nem nyitnak a külpiacok felé, akkor lőttek a versenyképességnek és a növekedésnek.

Forrás: forbes.huMagyar Hírlap 

Gazdaság

  1. Egyetemi fejlesztések

    Újabb fontos előrelépés történt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar és a Howmet-Köfém Kft. közötti, többéves szakmai együttműködés terén. Kedden bejelentették, hogy a Howmet Alapítvány 7.353.400 forint támogatást biztosít az egyetem számára a 2023/2024-es tanévre. Elhangzott, hogy a Howmet az elmúlt 8 évben összesen 130 millió forinttal segítette az egyetem fejlesztéseit.

    2024.03.19.
  2. Állásbörze az Óbodain

    Második alkalommal szervezett állásbörzét az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. Székesfehérváron. Az intézmény duális vállalati partnerei közül tucatnyi cég mutatta be gyakorlati képzési kínálatát és álláslehetőségeit. Az egyetemi hallgatók mellett a városban és a térségben élő álláskeresőket is tárt kapukkal várta az Óbudai Egyetem Fehérvári Állásbörzéje.

    2024.03.12.
  3. Előkelő helyen vannak

    A Financial Times Európa leglátványosabban fejlődő vállalatainak TOP 1000-es listáján, a moduláris konténereit közel 30 országba exportáló székesfehérvári Continest Technologies Zrt. az abszolút élmezőnyben, a 18. helyen szerepel.

    2024.03.07.
  4. Adózás 2024

    A legfrissebb adózási változásokról volt szó azon a széleskörű szakmai fórumon, melyet székesfehérvári cégek, vállalkozások számára rendezett a Városházán a PwC Magyarország „Adózás 2024 – Az áfától az idegenrendészetig” címmel. Ez volt az első ilyen alkalom, melyet várhatóan több hasonló követ a jövőben.

    2024.03.07.