-
4. AKTIV HiPer döntő
Március 20-án, pénteken negyedik alkalommal gyűlnek össze a leggyorsabb és legruganyosabb Fejér vármegyei általános iskolás fiatalok a Bregyó fedett futófolyosóján. Az ARAK HiPer versenysorozata a tavalyi éveket felülmúlva idén is egy nagyon jó hangulatú, bővített felmérési rendszerrel várta a 2025/2026-os tanévben a vármegye több, mint ötezer tanulóját.
2026.03.18. -
Győzelem a rájátszásban
A Hydro Fehérvár AV19 2-1-re legyőzte a vendég Klagenfurt csapatát az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 1-1-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.Hydro Fehérvár AV19 - Klagenfurt 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)
2026.03.17. -
Ötszáz futó a diákolimpián
500 induló állt rajthoz a mezei futó diákolimpiai bajnokság városi döntőjében, melyet a 2025-2026-os tanévben is a már hagyományos helyszínen, a Palotavárosi tavaknál rendeztek meg.
2026.03.18. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09.
Megnyitotta kapuit a videojátékok új fellegvára az Alba Game Corner
A hétfőn megnyílt Alba Game Corner lehetőséget nyújt mindenki számára, aki szeretné magát kipróbálni a videojátékok világában, egyben jó alkalom a kikapcsolódásra, baráti társaságok számára kellemes időtöltésre.
Kosárlabda csapat révén elsősorban mindig az éppen aktuális NBA játék fog dominálni, de igény esetén más játékot is lehet a konzolokon játszani.
„A videojátékok nemcsak a jövőt, hanem már a jelent képviselik, amelyek mindamellett, hogy érdekesek, csapatépítő jellegűek is, akár online térben, vagy élőben, több konzol segítségével zajlanak. Látjuk ennek a fejlődését és azt, hogy igény bizonyosan van rá, ezért köszönjük szépen a lehetőséget, hogy egy ilyen közösségi teret - amely újabb üde színfoltja Fehérvárnak - megnyithatunk.” - emelte ki Dr. Cser- Palkovics András, polgármester.
„Boldog vagyok, hogy egy ilyen kezdeményezés - amelyre egyébként elsőre igent mondtunk - elért minket. Az e-sport és a fizikai sport kiegészítik, erősítik egymást, aki például kifulladt az edzésben, lehetősége nyílik egy kicsit lazítani, az NBA szemüvegén keresztül még egy kicsit együtt játszani a társakkal, s ugyanez fordítva; egy e-sportban nagyon ügyes srác kipróbálhatja magát a parketten is.” - fogalmazott Horváth András, a Microsoft Magyarország Kft. kereskedelmi értékesítési vezetője.
A 2018/2019-es kosárlabda szezon megkezdésével, az Alba Game Corner házibajnokságát is kezdetét veszi októberben. A klasszikus korárlabda bajnokság mintájára az Xbox-bajnokság is egy többfordulós játéksorozat lesz, amelynek végére kialakul a Final Four. A bajnokságban való részvétel regisztrációhoz kötött, a pontos versenykiírást és szabályzatot a www.albakosar.hu oldalon teszik közzé.
„Az e-sportok összeforrtak a profi sporttal, illetőleg az amatőr sporttal is. Remélem, hogy a fiatalok, akik majd ide betérnek, meghallják a labda pattogását és kedvük lesz kipróbálni élőben is, minden kezdeményezést jónak tartok, amelytől a kosárlabdacsarnokban többen leszünk.” - tette hozzá Lóránt Péter, az Alba Fehérvár kosarasainak csapatkapitánya.
Az Alba Game Corner ötlete és megvalósítása Sajni Zóra Anna, az Alba Regia Sport Club marketingesének nevéhez fűződik. A hivatalos megnyitót követően - mely során Dr. Cser-Palkovics András, polgármester döntetlenre végzett Lóránt Péter, csapatkapitánnyal – a játéksarok a nyilvánosság számára is elérhetővé vált, három ideiglenesen kihelyezett Xbox Kiosk-on is kipróbálhatták az érdeklődők, hogy milyen virtuális kosarasnak lenni.