A vereség ellenére helyt állt az Alba Volán SC Farmcsapata a MOL-Ligában

A MOL-Liga, tehát a magyar-román közös jégkorong bajnokság első fordulójában a tavalyi román bronzérmes Steaua Bukarest együttesét fogadta az Alba Volán SC. A fehérváriak a MOL-Ligában nem az első keretükkel szerepel, így Kóger István tanítványaitól bravúrnak számított volna győzelem. A kék-fehérek tartották magukat, de pont nélkül zárták az új pontvadászat első összecsapását.

2008.09.12. 21:28 |

Ahogy arra számítani lehetett a Steaua Bukarest már a találkozó elején éreztette, hogy a magabiztosság a piros-kékekre jellemző, hiszen a rengeteg fiatallal jégre korcsolyázó hazaiak eleinte csak keresték a korongot. Az Alba Volán SC Farmcsapata a kilencedik percig állta a nyomást, Pisarenko révén szerzett vezetést a Steaua. A rutint jelentő Rajz Attila révén olykor-olykor veszélyeztetett a Volán is, de még emberelőnyben is csak ritkán jutott el a kapuig a Kóger-csapat. Az első harmad vége előtt aztán Kosztándi növelte a vendégek előnyét.

A második játékrészt ott kezdték a románok, ahol az elsőt befejezték, mert a 23. percben Geru mattolta Becze Zoltánt, 0-3. A folytatásban kiállításpárbajt rendeztek a felek, amiből a Volán jött ki jobban. Előbb kivédekezett egy kettős emberhátrányt, majd a 34. percben gólra váltott egy kettős fórt: Barabás Miklós távoli lövését védte be a vendégek portása. Hiába játszhatott a szépítő gól után is kettős emberelőnyben a fehérvári alakulat, nem sikerült közelebb férkőzni a Steauához.

A záró periódusban produkálták a legjobb játékot a felek. Az utolsó húsz perc legimpozánsabb jeleként maradandó nyommal tette le névjegyét az Alba, hiszen egy remek támadás végén Feil Arnold lőtte ki a kapu bal oldalát az 56. percben. A góllal még inkább megjött a kék-fehérek harci kedve és nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de a hajrában igazi lövésig már nem sikerült eljutni.

A Steaua 3-2-re nyert Fehérváron, de az Alba Volán fiatal csapata nem vallott szégyent az alaposan megerősített román bronzérmessel szemben.

Alba Volán SC Farm – Steaua Bukaresti 2-3 (0-2, 1-1, 1-0)