-
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik. Sopron KC-Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Kézilabdatábor gyerekeknek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezi nyári kézilabdatáborait az Alba Fehérvár KC, melyekre a 2012-2019 között született lányok jelentkezését várják. A határidő május 31-e.
2026.05.05. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
A válogatottak és a vezetőedző távollétében kezdte a felkészülést az Alba Fehérvár
Az Európa-bajnoki selejtezőkön szereplő Supola Zoltán és Csorvási Milán, valamint a román válogatottal dolgozó edző, Marcel Tenter később csatlakozik a felkészülést ma kezdő fehérvári kosárcsapathoz. A fiatal játékosokkal felturbózott itthoni keret futással, erőnléti felméréssel kezdte a munkát, labdát majd hétfőn látnak először Simon Balázsék. Az első edzőmeccs augusztus 29-én lesz.
2014.08.15. 12:46 |
Az Európa-bajnoki selejtezőkön szereplő Supola Zoltán és Csorvási Milán, valamint a román válogatottal dolgozó edző, Marcel Tenter később csatlakozik a felkészülést ma kezdő fehérvári kosárcsapathoz. A fiatal játékosokkal felturbózott itthoni keret futással, erőnléti felméréssel kezdte a munkát, labdát majd hétfőn látnak először Simon Balázsék. Az első edzőmeccs augusztus 29-én lesz.
Érkezés a tetthelyre: Simon Balázs (balra) tudja, milyen kemény munka vár rájuk a következő hetekben."Minden játékos kapott feladatot a nyárra, az első felmérés megmutatja, elvégezték-e, hiszen a futást nem bírhatja, aki teljesen leeresztett" - mondta Góbi Henrik, aki a fehérvári keret munkáját vezérli az első napokban. A Bregyó-közi atlétikai centrumban ennek megfelelően a futópályán köröztek a kosarasok, akik közt a felnőtt csapatból egyelőre Simon Balázst, Juhos Leventét, Tóth Pétert és Kovács Ádámot fedezhettük fel. "Ez az az időszak, amit egyetlen kosaras sem sezret igazán, a fizikai felkészülésé, de tudjuk, hogy szükség van rá" - mondta az öt év után visszatérő Simon. "Hosszú két hónapunk lesz, sok edzéssel és felkészülési meccsel, de szükség is van rá, hiszen nagy mértékben kicserélődik a keret, ilyenkor kell a közös munka. Ennek megfelelően készültem eddig is, és azt is tudom, vezér szerep vár rám a pályán és a keretben, már egyeztettünk Marcel Tenterrel" - tette hozzá a Szolnokról érkező irányító.
A fiatalok is megkapják az esélyt, hogy bekerüljenek a felnőtt keretbe, első lépésként nekik is jól kell teljesíteniük az alpozáson.A négy játékossal együtt rótta a köröket nyolc fiatal, az U-20-as és U-18-as csapatból, ők azok, akik szezon közben is együtt készülhetnek a nagyokkal. Deklarált cél a csapatnál, hogy a hagyományokhoz híven ismét legyenek a felnőtt együttesbe bekerülő fiatal tehetségek, most Czirbus József, Blaskovits László, Dagdelen Attila, Alex Brbaklics, Varga Máté, Molnár Máté, Abu Patrik, Kusonics Milán kapta az instrukciókat Góbitól, akinek Bisztricz Ákos erőnléti edző segíti a munkáját.
Õszinte mosolyok: a kép Tóth Péterről és Juhos Leventéről még a harminc perces futás előtt készült...A keret a továbbiakban a magyar válogatottakkal, az új légiósokkal s persze a vezetőedzővel fog kiegészülni. Marcel Tenter így is napi kapcsolatban áll a stáb többi tagjával, és a külföldiek kiválasztásábvan is döntő szava van. Mint ismert, eddig Lasan Kromah személyében egy amerikai játékost igazolt az Alba, aki majd szeptemberben érkezik Fehérvárra. Tenter a román válogatottat vezeti az Eb-selejtezőkön, és szintén ott érdekelt Supola Zoltán és Csorvási Milán. Augusztus utolsó hetében térnek vissza Fehérvárra, 29-én és 30-án pedig edzőmeccseket játszik az Alba, mindkétszer a Veszprém lesz az ellenfél. Addigra újabb játékosokkal is bővülhet a csapatnévsor.