-
In memoriam Gál Józsefné
Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.
2026.07.29. -
Évtizedek a gyermekek szolgálatában – két óvodaigazgató vonul nyugdíjba
A Napsugár Óvodát vezető Mályi Lillát és az Árpád úti Óvodát igazgató Neubauer Jánosnét köszöntötte nyugdíjba vonulásuk alkalmából hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Az óvodák és a gyermekek szolgálatában eltöltött évtizedek elismeréseként Mályi Lilla Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Neubauer Jánosné pedig korábban Székesfehérvár Oktatásáért díjat vehetett át.
2026.07.27. -
Intermodális csomópont
2030-ig befejeződhet a székesfehérvári intermodális csomópont fejlesztése. Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését.
2026.07.29. -
Van elég ivóvíz Fejérben
Az ország több pontján vízkorlátozásokat kellett bevezetni a tartós hőség miatt, Fejér vármegyében azonban továbbra is biztosított a folyamatos ivóvízellátás. A FEJÉRVÍZ Zrt. szerint elegendőek a víztermelési kapacitások, ugyanakkor a rendkívül magas nyári fogyasztás miatt a társaság tudatos vízhasználatra kéri a lakosságot.
2026.07.29.
A Tóvárosi Általános Iskola diákjai gyűjtöttek adományt a Kríziskezelő Központnak
Megérkeztek kedden a Kríziskezelő Központba a Tóvárosi Általános Iskola diákjainak adományai, az iskolások többek között tartós élelmiszereket és takarókat hoztak a hajléktalanoknak.
2019.12.10. 15:14 |
Idén is adományokat gyűjtöttek és adtak át a tóvárosi diákok a Kríziskezelő Központ ellátottjainak.
A Tóvárosi iskola diákjai gyűjtöttek adományt az utcán élőknek
"Nem csak a Krízisközpontnak szoktunk gyűjteni, az iskolán belül is támogatjuk a rászoruló családokat a karácsonyi vásárokon befolyó összegből és részt vettünk a Mátrix Közhasznú Alípítvány "Mesedoktor" akciójában is. A Krízisközpontnak minden évben szívesen segítünk, a gyerekek szempontjából is nagyon fontosnak tartjuk, hogy példát mutassunk. Ez a gyűjtés mindenkit megérint az iskolában és egy emberként állunk az ügy mellé. Az ötletgazda az iskola diákönkormányzata volt, elsősorban tartós élelmiszereket és takarókat gyűjtöttünk." - mondta el Petőné Marton Gyöngyi, tanító, német szakos nyelvtanár, a diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus.