-
Rá kell lőni, Lajos!
A fenti szavakat Gulyás László, az UEFA-Kupa-menetelést végigkísérő sportriporter kiáltotta világgá 1985 májusában, amikor a Real Madrid elleni döntő visszavágójának 86. percében Májer Lajos bombagólt szerzett a Bernabéuban. A sárbogárdi születésű „Matyi” a Videotonban eltöltött tizennégy éve alatt ördögi cselekkel, zseniális gólpasszokkal és felejthetetlen alakításokkal lopta be magát a szurkolói szívekbe.
2026.08.24. -
A Kosice ellen játszott a Volán
Pénteken és szombaton a szlovák Extraligában szereplő HC Kosice ellen játszott felkészülési mérkőzéseken mutatkozott be szurkolóinak a Volán. Az első összecsapást a kassaiak 4-1-re megnyerték, amire másnap egy 4-3-as fehérvári győzelem volt a felelet. A szombati összecsapást követően a drukkerek kötetlen beszélgetés és aláírásgyűjtés keretében találkozhattak is a régi és az új kedvencekkel.
2026.08.24. -
Célbaugró bajnokság Börgöndön
Az Albatrosz Repülő Egyesület szervezi a 63. Magyar Nemzeti Ejtőernyős Célbaugró Bajnokságot, tehát idén Börgönd ad otthont a nagyszabású megmérettetésnek. A verseny augusztus 29. és 30. között várja az érdeklődőket a Börgöndi repülőtéren.
2026.08.24. -
Tisztázta a helyzetet a Vidi
Szurkolói ankétot tartott a Videoton FC Fehérvár, amelyen a klub tulajdonosváltásáról és a következő időszak terveiről is fontos részletek hangzottak el. A jelenlegi állás szerint a második pályázóval már a szerződés részleteiről egyeztetnek.
2026.08.20.
A továbbjutásért küzd az EHF-Kupában a Fehérép-Alcoa FKC
A görög Ormi Loux Patras mondhatni mestere a hazai döntetlennek az EHF-Kupában, hiszen a tavalyi kiírás harmadik fordulójában is döntetlenre végzett szerb ellenfelével szemben, majd aztán a Knjaz Milos otthon 27-26-ra verte a Patrast és lépett tovább. Most a Fehérép-Alcoa FKC együttesén a sor.
2008.11.07. 22:12 |
A görög Ormi Loux Patras mondhatni mestere a hazai döntetlennek az EHF-Kupában, hiszen a tavalyi kiírás harmadik fordulójában is döntetlenre végzett szerb ellenfelével szemben, majd aztán a Knjaz Milos otthon 27-26-ra verte a Patrast és lépett tovább. Most a Fehérép-Alcoa FKC együttesén a sor. A múlt vasárnap 27-27-re végzett a két alakulat Görögországban, ahol Sótonyi László vezetőedző szerint lányai nem védekeztek igazán agresszívan, figyelmetlenek és fegyelmezetlenek voltak támadásban, és sok időt töltöttek a játékosok büntetéssel. Ezen mindenképpen javítani kell szombaton, hogy a fehérváriak bebiztosítsák a továbbjutást, és a nemzetközi kupa következő körébe léphessen. A Fehérép hölgyeinek nagyon sokat segíthetnek a szurkolók, akik sikerre buzdíthatják a csapatot. A Patras játékos-kerete nem túl bő, de így is akadnak klasszis kézilabdázók a vendégeknél. Az egyik legnagyobb egyéniség Olena Radchenko, aki remekül húzza a labdákat az átlövőnek, a román Iuliana Petre a legképzettebb kézilabdázó a hellén csapatban, és érdemes lesz figyelni a görög válogatott Vivi Kazaki átlövéseire is. A Fehérép-Alcoa FKC szombaton 18 órától küzd a továbbjutásért a Köfém csarnokban.