A tartalékosan játszó Videoton veresége

3-1-es vereséget szenvedett a Videoton labdarúgócsapata az NB1/B-s Tatabánya ellen Székesfehérváron csütörtök délután. A hazaiak egyetlen gólját Savu szerezte. A Videoton legközelebb szombaton 14 órától Pozsonyban lép pályára.

2004.02.19. 16:48 |

6 meghatározó játékos (Dvéri, Tóth B., Magasföldi, Tereánszky-Tóth, Ristic, Medved) nélkül lépett pályára a Videoton labdarúgócsapata edzőmérkőzésen a Tatabánya ellen. Tóth Balázs a válogatottal van Cipruson, a többiek pedig sérülés miatt nem álltak Csank János vezetőedző rendelkezésére.  A másodosztályú együttesben három egykori Videoton-játékos is játszott: Tímár Krisztián, Filipovics és Kovács Attila.
A Videoton a Tudor - Vochin (Fehér), Koller, Pantics - voicu (Nagy), Schwarcz (Bartyik), Szabó (Lattenstein), Kóczián, Horváth (Szalai) - Savu (Köntös), Hercegfalvi összeállításban lépett pályára.
A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, amikor Filipovics, Tímár és Márkus is betalált a hazaiak hálójába. A második félidőben Savu szépített, ám a rengeteg helyzet ellenére a Videoton nem tudott újabb gólt lőni. A vendégek rengeteget szabálytlankodtak, az egyik belépőnél Voicu megsérült.
"A kínálkozó lehetőségekből nem tudunk elég gólt lőni"- értékelt Csank János, a Videoton vezetőedzője a mérkőzést. Hozzátette: a csapat helyzetét nehezíti, hogy szinte minden edzőmérkőzésen megsérül valaki, jelenleg 6-8 meghatározó játékost sérült.
A Videoton legközelebb szombaton 14 órától Pozsonyban lép pályára.