A tanulópénzt meg kell fizetni: Genk - Videoton 3-0

Megkezdődött a nagy kaland az Európa-liga főtábláján: Belgiumban, Genkben lépett pályára a Videoton. A sorozat jogelődjében, az UEFA-kupában 1985-ben döntőt játszó fehérváriak bravúros sorozattal jutottak el idáig, az újabb azonban nem sikerült. A hajrában lőtt gólokkal lett sima a Genk győzelme: KRC Genk - Videoton 3-0.
2012.09.20. 20:35 |

A szervezettséggel nem volt baj, ráadásul az első kapuralövés is a fehérváriaktól jött, a Genkben korábban három szezont lehúzó, és a hazai közönség által is méltatott Tóth Balázs révén. Lövésekben később is egyenlő ellenfél volt a Vidi, a védelem azonban 535 perc után kapitulált az Európa-ligában: Buffel otthagyta Stopirát, beadását pedig Vossen fejelte vissza a kapu bal oldalába. Mezőnyben nem maradt alul a fehérvári csapat, de veszélyesebben a belgák játszottak. Hamalainen nagyon messziről is majdnem meglepte Bozsovicsot, de célt tévesztett. Torghelléhez ritkán jutott el a labda, a hasonló statisztikai adatok mellett is a hazaiak vezettek az első félidő után.

Fordulást követően sem maradt munka nélkül a Vidi kapusa, de Vossen szép sarkazós perdítésénél csak imádkozhatott Bozsovics: mellé ment... Aztán beállt Gyurcsó és élet költözött a támadásainkba, előbb Sándort játszotta meg (vetődve védte a lövést Van Hout), majd Stopirát, aki veszélyesen lőtt keresztbe. Veszély azonban akadt odaát is: Vossen fejesénél csak a léc mentett. A hajrában aztán kétszer az sem. Előbb a 78. percben Vossen adta vissza a gólpasszt Buffelnek, ezzel el is dőlt a meccs - majd már a hosszabbításban szép egyéni alakítással De Cualer tette egészen simává a Genk győzelmét. Megérdemelt a hazai siker, a Vidinek ezúttal nem sikerült genti formában játszania - annyira kapott ki, amennyire a másik belga csapat ellen győzőtt néhány héttel korábban. Ezzel együtt, ha ezt a tempót hosszabb távon megszokja és a hibákból tanul, méltó ellenfele lehet a nagyobb neveknek a csoportban.

KRC Genk - Videoton 3-0 (1-0)
Videoton: Bozsovics - Brachi, Caneira, Vinícius, Stopira - Tóth B. (Kovács I.), Mitrovics - Oliveira (Gyurcsó), Sándor, Walter Lee - Torghelle (Nikolics).
Gl: Vossen, Buffel, De Cualer.