-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Táncsics Mihály Általános Iskola 3.a osztálya is mehet álomkirándulásra
Az „Ország-város-fiú-lány - Magyarország gyerekszemmel" című pályázaton a második helyezett lett a székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola 3. osztálya. A harmadik-negyedik osztályos diákok azt a feladatot kapták, hogy tervezzék meg osztálykirándulásukat. A tét nagy volt, mert a legjobb pályázatot benyújtó csapatok a nyeremény segítségével megvalósíthatják álmukat.
2010.05.25. 11:27 |
Az „Ország-város-fiú-lány - Magyarország gyerekszemmel" című pályázaton a második helyezett lett a székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola 3. osztálya. A harmadik-negyedik osztályos diákok azt a feladatot kapták, hogy tervezzék meg osztálykirándulásukat. A tét nagy volt, mert a legjobb pályázatot benyújtó csapatok a nyeremény segítségével megvalósíthatják álmukat.
A pályázat nagy sikernek bizonyult, közel 80 pályamunka érkezett, melyek közül egy háromfős zsűri választotta ki a legjobbakat. Az elődöntő során minden csapatnak pontos tervet kellett készíteni az útvonalról, a látnivalókról, a költségvetésről és a programokról, valamint készült egy tesztfüzet is, mellyel később az utazás során szerzett ismereteket és élményeket mélyíthetik el a gyerekek. A legjobb pályázatok kiválasztása során a zsűri több szempontot is figyelembe vett: értékelték, hogy mennyire kidolgozott és megvalósítható az elképzelés, illetve a programok sokszínűségét és egyediségét is díjazták.
A fődíjat a budapesti Remetekertvárosi Általános Iskola 3. b osztályának ítélte a zsűri, akik kétszázezer forintból valósíthatják meg álmaik magyarországi osztálykirándulását. A második helyezett százezer forinttal a székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola 3. osztálya, a harmadik helyezett pedig ötvenezer forint nyereménnyel a szintén budapesti Teleki Blanka Általános Iskola 4. a osztálya lett. Különdíjat kapott a sümegi Ramassetter Vince Általános Iskola 3. b osztálya, valamint a budapesti, sajátos nevelési igényű tanulókkal foglalkozó Laborc Utcai Általános Iskola 3. osztálya.
