-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Szociális Munka Napját ünnepelte Székesfehérvár
A Szociális Munka Napja alkalmából tartottak ünnepséget november 9-én csütörtökön a Városháza nagytermében, ahol Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Csapó Csilla alpolgármester köszöntötte a városi intézményekben dolgozó szociális munkásokat: összesen 14 fő részesült jubileumi jutalomban és elismerésben. Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen kiemelte, hogy az önkormányzatnak sok teendője van a szociális területen, fontos feladat többek között a bölcsődei férőhelyek bővítése, valamint a hajléktalan-ellátásban a női szálló kibővítése is.
A Szociális Munka Napja alkalmából tartottak ünnepséget november 9-én csütörtökön a Városháza nagytermében, ahol Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Csapó Csilla alpolgármester köszöntötte a városi intézményekben dolgozó szociális munkásokat: összesen 14 fő részesült jubileumi jutalomban és elismerésben. Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen kiemelte, hogy az önkormányzatnak sok teendője van a szociális területen, fontos feladat többek között a bölcsődei férőhelyek bővítése, valamint a hajléktalan-ellátásban a női szálló kibővítése is.
„Ha többek életét és munkáját összekapcsoljuk, együttesen mindnyájan sokkal messzebbre jutunk, mint külön haladva…” – idézte Descartes szavait Székesfehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott a városi intézményekben dolgozó szociális munkásoknak a szeretetért, kitartásért és lelki erőért. Warvasovszky Tihamér külön kiemelte a családsegítő területen és a hajléktalan ellátásban dolgozók, valamint a Frim Jakab Szakosított Otthon tevékenységét.
Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen kiemelte, hogy az önkormányzatnak is sok teendője van a szociális területen, fontos feladat többek között a bölcsődei férőhelyek bővítése, valamint a hajléktalan-ellátásban a női szálló kibővítése.