-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Megdőlhet a melegrekord
Akár az abszolút magyar melegrekord is megdőlhet a jövő hét elején. A meteorológusok szerint hétfőn és kedden tetőzik a hőség, amikor több helyen 40 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Szociális és Családvédelmi Bizottság munkáját értékelte Márton Zoltán
A Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke Márton Zoltán értékelte a testület elmúlt négy éves munkáját. Az sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a legaktívabban ülésező bizottság a Szociális és Családvédelmi volt az elmúlt önkormányzati ciklusban. A bizottság évente átlagosan nem egészen 10 millió Forintból gazdálkodott, szociális segélyezésre évente 300-400 millió Forintot költött a város, a szociális intézmények fenntartására pedig több mint 1.5 millárd Forintot.
A Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke Márton Zoltán értékelte a testület elmúlt négy éves munkáját. Az sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a legaktívabban ülésező bizottság a Szociális és Családvédelmi volt az elmúlt önkormányzati ciklusban.
A székesfehérvári szociális háló az országban a legméltányosabb rendszer –emelte ki Márton Zoltán, majd hozzátette, hogy rengeteg olyan szociális támogatást bírált el a bizottság, amik nem fértek bele a törvényileg meghatározott minimumba. Kiemelte, hogy 2003-ban átadták a női hajléktalanszállót és épül a Nappali szolgáltató centrum is a Sörház téren. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy megalakult az Esélyek Háza, szó volt az akadálymentesítésről, ami jelenleg 30-40%-kos a városban és elhangzott, hogy a bölcsődékben játékvásárlásra és szabadtéri játszóeszközök felújítására indítottak programot.
A bizottság évente átlagosan nem egészen 10 millió Forintból gazdálkodott, szociális segélyezésre évente 300-400 millió Forintot költött a város, a szociális intézmények fenntartására pedig több mint 1.5 millárd Forintot.
Márton Zoltán kiemelte, hogy a Palotai úton elodázhatatlan a családotthon bővítése, ahol jelenleg 6 családnak van helye. Ennek a duplájára lenne szükség a városban.
Az értékelő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy elkészült a város szociális térképe, aminek ésszerű hasznosítása az elkövetkezendő ciklus feladata lesz.