A szerb Oliver Vidin az Alba Fehérvár új edzője

Villámgyorsan sikerült megtalálni az Albánál a hétfőn távozó spanyol vezetőedző, Lluís Riera Martí utódját. Az idény végéig Oliver Vidin lesz a csapat szakvezetője, a szerb tréner az előző idényben a Szolnokkal bajnokságot nyert és jelenleg is a szlovák válogatott szövetségi kapitánya.
2025.11.13. 16:01 |
A szerb Oliver Vidin az Alba Fehérvár új edzője

Oliver Vidin csütörtökön megérkezett Székesfehérvárra és a tervek szerint szombaton, a ZTE elleni bajnokin már ő irányítja az Albát.

Nem mondhatni, hogy a klubvezetés most sokat kockáztatott volna, hiszen egy rendkívül sikeres, karizmatikus edzőt választott a gyengébb eredmények és teljesítmények miatt állásából felmentett Lluis Riera Marti utódjaként. Oliver Vidint az elmúlt másfél évből minden magyar kosárlabda-barát jól ismerheti.

A szerb tréner 2024 februárjában érkezett a Szolnok csapatához, két hónappal később pedig már Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett. A bajnoki elődöntőben pont az Alba orra alá tört borsot, hiszen pályahátrányból vezette csapatát a fináléba, ahol akkor még vereséget szenvedett a Falcótól. Az előző idényben viszont már nem volt pardon, az Olaj megnyerte a bajnokságot, megszakítva ezzel a szombathelyiek 2019 óta tartó egyeduralmát. A nyáron Vidin nem tudott megegyezni a szolnokiakkal, közben a szlovák férfiválogatott szövetségi kapitánya lett, de klubcsapatot eddig nem vállalt. 

A 47 éves edző korábbi karrierét is érmek, győzelmek szegélyezik, hiszen Szlovákiában és Finnországban is bajnoki aranyat nyert, Lengyelországban kupagyőztes lett. Több korosztályos és a szerb felnőtt válogatott mellett is dolgozott másodedzőként. 

Sport

  1. Győzelem az első edzőmeccsen

    Hazai pályán, a Nagykanizsa ellen aratott kétgólos győzelemmel kezdte meg nyári felkészülési meccsek sorozatát a Videoton. A vidi góljai Németh és Menyhárt szerezték. Szombaton a BVSC ellen folytatódik a felkészülés. Videoton FC Fehérvár - Nagykanizsa 2-0 (1-0)

    2026.07.01.
  2. Sikeres volt a Videoton FC Fehérvár értékesítésére kiírt pályázat

    Szerda délelőtt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése egyhangú szavazással döntött a Videoton FC Fehérvárt működtető Kft. értékesítésére kiírt pályázat eredményéről. Az első helyezett a szakmailag és üzletileg a portugál Benfica-hoz kapcsoló, az Amerikai Egyesült Államokban bejegyzett FINAL THIRD LLC., míg a második a nemzetközi érdekeltségekkel rendelkező, tucatnyi kisebb-nagyobb csapat tulajdonosaként már bizonyító, Nagy-Britanniában bejegyzett RACING CITY GROUP WORLDWIDE (RCG) LTD lett.

    2026.07.01.
  3. Szurkolói ankét a stadionban

    Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.

    2026.06.24.
  4. Évadzáró az Alba Fehérvárnál

    Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.

    2026.06.19.