-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
A szépség mindenkiben ott van! – fogyatékossággal élő modellek a Hiemer-házban
Magyarországon is egyre inkább ráébred a divatszakma arra, hogy nem csak vékony és plus size modellek léteznek, a fogyatékossággal élő emberek is képesek ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint egészséges társaik – olvasható az Ability Fashion holnapján. A képességet és a divatot együttesen képviselő ügynökség hitvallása így szól: „Szinte mindenkinek meg van az a pozitív tulajdonsága, hogy van egy előnyös oldala, amivel többé-kevésbé ellensúlyozni tudja a gyengébbik oldalát. Fontos, hogy erősítsük azt, ami pozitív, ami előnyös. Elterelik arról a figyelmet, gondolatot, amiben ők gyengébbek, vagy amiben hátrányban érzik magunkat. Sokszor nem a száraz tényekre kell alapozni, hanem meg kell mutatni olyan példákat, amiken keresztül látható, hogy a képességek határtalanok.”
A modellek bemutatták többek között a Réthy Fashion kellemes, laza, de csinos és nőies farmerruháit, a Mystic Day Valentin napra összeállított, csábító piros koktél ruháit és Dudik Szonja varázslatos estélyi ruháit. A különleges divatbemutatóból kisfilm készül, melyet – dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjével együtt – Valentin napon, február 14-én, hétfőn 20.00 órakor tesznek közzé az Ability Fashion Youtube csatornáján.