-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Székesfehérvári Zenei Napok is csatlakozik a "ZöldÖvezet"-hez
A fesztiválok környezetterhelésének csökkentése és a keletkező hulladék újrahasznosítása érdekében 11 nyári fesztiválon vezeti be a "ZöldÖvezet" programot a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium közreműködésével a Zöldövezet Társulás. A fesztiválokon 10-15 gyűjtőszigetet helyeznek el, és a keletkezett hulladékokat előkezelés után újrahasznosítóknak adják át. A környezetvédelmi tárca szerint a program a rendezvények szervezői számára is előnyös, mert így csökkenthetik a kommunális szolgáltató által magas áron elszállított hulladék mennyiségét, miközben egy valóban környezetbarát esemény szervezőivé válnak. A programhoz a Székesfehérvári Zenei Napok is csatlakozik.
2007.07.10. 08:05 |
A fesztiválok környezetterhelésének csökkentése és a keletkező hulladék újrahasznosítása érdekében 11 nyári fesztiválon vezeti be a "ZöldÖvezet" programot a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium közreműködésével a Zöldövezet Társulás. A fesztiválokon 10-15 gyűjtőszigetet helyeznek el, és a keletkezett hulladékokat előkezelés után újrahasznosítóknak adják át. A környezetvédelmi tárca szerint a program a rendezvények szervezői számára is előnyös, mert így csökkenthetik a kommunális szolgáltató által magas áron elszállított hulladék mennyiségét, miközben egy valóban környezetbarát esemény szervezőivé válnak. A programhoz a Székesfehérvári Zenei Napok is csatlakozik.A tájékoztatás szerint komplex szelektív hulladékkezelő rendszer működik idén - a VOLT fesztiválon kívül -, a tokaji Hegyalja Fesztiválon, a Balaton Sound Fesztiválon, a BalaTone Fesztiválon, a debreceni EFOTT-on, a Sziget Fesztiválon, a Szegedi Ifjúsági Napokon, a budapesti Parádé Bónuszon, a Székesfehérvári Zenei Napokon, az etyeki Kezeslábos Pincefesztiválon, és a budapesti Autómentes Napon.
A programban a HuMusz-szal és az ÖkoPannon Kht is részt vesz. Nagy Tamás, a HuMusz munkatársa a programot bemutató beszélgetésen elmondta: a szelektív gyűjtés, a hasznosítás szerepel céljaik közt, a fesztivál kapuin kívül található válogatóüzem pedig a fesztiválozókkal „együtt“ vesz részt a programban. A fesztivál össz-szemetének 40%-át szeretnék kezelni: nemcsak a fesztiválozók által öszegyűjtött hulladék tartozik ide, hanem a takarítók is szelektíven gyűjtik a szemetet. A helyszínen sütéshez-főzéshez használt zsiradékot és olajat is megfelelő módon szállítják el.
A tájékoztatás szerint komplex szelektív hulladékkezelő rendszer működik idén - a VOLT fesztiválon kívül -, a tokaji Hegyalja Fesztiválon, a Balaton Sound Fesztiválon, a BalaTone Fesztiválon, a debreceni EFOTT-on, a Sziget Fesztiválon, a Szegedi Ifjúsági Napokon, a budapesti Parádé Bónuszon, a Székesfehérvári Zenei Napokon, az etyeki Kezeslábos Pincefesztiválon, és a budapesti Autómentes Napon.