-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12. -
A limanowai csata hőseire emlékeztek
A limanovai csata 111. évfordulója alkalmából tartottak a Szent István Művelődési Házban. A programot a hagyományos megemlékezés követte a Városház téren a 10-es huszárok emlékművénél.
2025.12.11.
A Székesfehérvári Diáktanács is gyűjtött a háborús menekültek segítéséért
A technikumok a Székesfehérvári Szakképzési Centrum szervezésében gyűjtöttek az Ukrajnában zajló háború elől hazákba menekültek számára. A Székesfehérvári Diáktanács felhívására pedig a Láncos, a Teleki, a Tóparti és a Vasvári gimnáziumok, a Comenius középiskolája, általános iskolája és óvodája, valamint a Szent István Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Technikum, illetve az általános iskolák közül pedig a Bory tagintézmény, a Hétvezér, a Kossuth és a Zentai iskola hirdetett adománygyűjtést.
A diákok mellett a szülők is azonnal megmozdultak, és egy nap alatt nagy mennyiségű tartósélelmiszert, takarókat, tisztálkodási szereket, gyermekjátékokat, ezen kívül ruhákat, sőt babakocsit is juttattak el az iskolákba. Az összegyűlt adományt az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai szállították el, és továbbították a Székesfehérváron elszállásolt, menekült családoknak, másik részét pedig a határra továbbították az iskolákból.
Mindeközben továbbra is tart a Székesfehérvári Diáktanács adománygyűjtő stafétája is, melynek során az állatmenhelyek és állatvédő szervezetek számára gyűjtenek adományokat az iskolák. Legutóbb a Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola és a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikum diákjai gyűjtöttek a Femának.