-
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24. -
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24. -
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23.
A Szedreskerten lesz a következő városrészi egészségnap
Ismét egészségnapot szerveznek Szedreskert városrészben.
A június 21-én, szombaton 9 órakor kezdődő esemény tudnivalóiról sajtótájékoztatón számolt be Östör Annamária egészségügyi, sport és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok, dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő és Tóth Dorina, az Egészségfejlesztési Iroda irodavezetője.
Már tizenötödik éve megy a városrészi szűrőprogram sorozat, amelyre évről-évre egyre többen érkeznek. A résztvevők száma jól mutatja, hogy a fehérváriak az egészségük védelme érdekében fontosnak és jó lehetőségnek tartják e sok területet érintő szűrőprogramot, mondta Östör Annamária tanácsnok, aki invitálta a szedreskerti városrészben élőket a június 21-i eseményre. Az egészségnél nincs fontosabb, ezért is nagy öröm, hogy a jövő héten a Vörösmarty iskolába érkezik ez az egyedülálló program, amely a betegségek megelőzését szolgálja, hangsúlyozta dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő.
A részleteket Tóth Dorina irodavezető ismertette. Mint elmondta, a rendezvényen lehetőség lesz EKG és kardiológiai vizsgálatokra, boka-kar index meghatározásra, bőrgyógyászati szűrésre, csontsűrűség, vércukorszint és koleszterinszint mérésre is. A vizsgálatokon túl állapotfelmérés és dietetikai tanácsadás is lesz. Minden szűrés ingyenes, de bizonyos vizsgálatok esetében előzetes regisztrációra ezúttal is szükség van.
A jelentkezésre június 16-án, hétfőn reggel 8 és 16 óra között lesz lehetőség az Egészségfejlesztési Iroda elérhetőségén, a 0670/455-99-30-as telefonszámon.
A várható nagy érdeklődésre tekintettel a szervezők minden telefonáló türelme mellett azt is kérik, hogy aki kapott időpontot, de valamilyen ok miatt nem tud elmenni a június 21-i szűrésre, az ugyanezen a telefonszámon jelezze azt a szervezők felé.