A „százados” Arconic-Alba Fehérvár remek játékkal nyert döntő fölénnyel

Az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabdázói a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét legénységét fogadták szombaton este. A találkozó előtt a Hirös-városi alakulat járt előrébb, de győzelmével az Alba helyet cserélhetett velük. Az albások hibátlan játékkal fölényes győzelmet arattak.
2022.10.29. 19:41 |

Arconic-Alba Fehérvár-Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 101-73 (29-17, 27-19, 26-17, 19-20)

A fehérváriak nem sok kétséget hagytak afelől, hogy ki nyeri a szombat esti összecsapást. Negyedről, negyedre, szinte percről, percre növelték előnyüket, és a játék szinte valamennyi elemében felülmúlták ellenfelüket. Volt, hogy már 32 ponttal is vvezettek, de az utolsó 2 és fél perc „ifimeccsé” szelídült, mert mindkét oldalon nagyrészt a fiatalok játszottak. A hazaiaknál említést érdemel Somogyi ponterős játéka, a plusz/mínusz mutatókat tekintve Philmore volt a mezőny legjobbja, mivel 28 prc játék alatt 38 pluszos mutatót ért el. Ford kezéhez pattant a legtöbb lepattanó (6), Vojvoda volt a csapat assziszt királya (7).

JEGYZŐKÖNYV
Arconic-Alba Fehérvár: PONGÓ MARCELL 14/3, SOMOGYI Á. 21/9, DE COSEY 13/3, Ford 11/3, PHILMORE 13/3. Csere: VOJVODA 15, Kemp 12, Takács Milán 2, Takács Martin, Balsay, Góbi M. Vezetőedző: Matthias Zollner
Kecskemét:  TOWNES 15/9, Wittmann 5/3, DRAMICANIN 16/12, Ivkovics 6, Karahodzsics 11.
Csere: KLOBUCAR 13/6, Kiss D. 2, Boriszov 2, Kucsera, Tóth B. 3, Takács E. Vezetőedző: Forray Gábor.

Székesfehérvár, 1100 néző
Vezette: Praksch, Goda, Jakab

Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-2, 5. p.: 13-6, 8. p: 23-11, 12. p: 33-17, 15. p.: 41-28, 18. p.: 51-32, 22. p.: 59-39, 25. p.: 68-43, 28. p.: 75-51, 32. p.: 84-56, 35. p: 94-62, 38. p.: 96-66.

MESTERMÉRLEG:

Matthias Zollner: - Az idei szezonban nem tudunk közepesen játszani, vagy nagyon jól, vagy nagyon rosszul teljesítünk. Most arra kellett figyelnünk, hogy tartsuk azt a sebességet, amit szerettünk volna végig és ezúttal is az volt a lényeg, hogy magabiztos győzelmet arassunk. Örülök ennek a sikernek, különösen a körmendi mérkőzés után.

Forray Gábor: - Ezen az estén jobban játszott az Alba, megérdemelten nyerte meg a találkozót, sajnos az első félidőben a tíz eladott labdánk megpecsételte a sorsunkat, valamint ez párosult a fehérváriak dobóformájával. Kialakult egy olyan különbség, amely után már nem volt bennünk annyi erő, hogy ezt megfordítsuk.