-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A sikeres karácsonyi adományozó akció résztvevőit köszöntötték
A Városházán köszöntötte ma a sikeres karácsonyi adományozó akció résztvevőit a polgármester. Warvasovszky Tihamér vállalkozóknak, cégeknek, civil szervezeteknek mondott köszönetet a támogatásért, amelynek segítségével közel 4000 gyermek, idős és sérült felnőtt karácsonyi ünnnepét tették bensőségesebbé. A polgármester kiemelte, olyan embereket ajándékoztak meg, akiknek ez a felajánlás jelentette a karácsonyt, karitatív és civil szervezetek segítségével közel 7,3 millió forint értékben 3600 csomagot juttattak el rászoruló időseknek és gyerekeknek, akiket otthon nem várt karácsonyfa és ajándék.
A Városházán köszöntötte ma a sikeres karácsonyi adományozó akció résztvevőit a polgármester. Warvasovszky Tihamér vállalkozóknak, cégeknek, civil szervezeteknek mondott köszönetet a támogatásért, amelynek segítségével közel 4000 gyermek, idős és sérült felnőtt karácsonyi ünnnepét tették bensőségesebbé. A polgármester kiemelte, olyan embereket ajándékoztak meg, akiknek ez a felajánlás jelentette a karácsonyt, karitatív és civil szervezetek segítségével közel 7,3 millió forint értékben 3600 csomagot juttattak el rászoruló időseknek és gyerekeknek, akiket otthon nem várt karácsonyfa és ajándék.
Az adományozó akció költségeire az önkormányzat mintegy 6.000.000 forintot különített el a költségvetésében, a szociális és családvédelmi, valamint az egészségügyi bizottság 500.000 Ft-ot ítélt oda, a városban működő vállalkozások, illetve magánszemélyek 2,1 millió forinttal járultak hozzá az akció sikeréhez. A Városház téren felállított "Szeretetházikóban" 110 ezer forint gyűlt össze a perselyben, az összegből az idén is egy civil szervezetet támogattak: a Fejér Megyei Gluténmentes Diétázók Egyesülete vehette át az összeget, amely a megyében élő lisztérzékeny, tejcukorérzékeny és táplálékallergiás emberek érdekképviseletének ellátását segíti majd.