-
Vidi vereség Kazincbarcikán
Az előző idényben még élvonalbeli Kazincbarcika 3-1-re verte a kiütéses sikerrel rajtoló Videotont. Az első játékrészben sokkal jobb volt a Fehérvár, és a gólt érő szabadrúgáson kívül momentuma sem volt a hazai csapatnak. A mérkőzés utolsó két percében szerzett két góllal meglepő győzelmet szerzett a Kazincbarcika.Kolorcity Kazincbarcika SC - Videoton FC Fehérvár 3-1 (1-1)
2026.08.01. -
Pályán kívül is erősítenek
A Hydro Fehérvár AV19 és a székesfehérvári Beyond Gym hosszú távú együttműködési megállapodást kötött. A partnerség révén a felnőtt csapat játékosai korszerű környezetben végezhetik konditermi és erőnléti edzéseiket, miközben a két fél közös kedvezményekkel és programokkal is készül a szurkolók, illetve a Beyond vendégei számára.
2026.08.01. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
"A síelés is ugyanolyan értékes, mint a vízparti pihenés" – idén is nyitva a Városi Sí-Bank
Gáncs József harminckét évvel ezelőtt nyitotta meg a Székesfehérvári Városi Sí-Bankot, akkor még mindössze 30 felszereléssel.
Évről évre fejlődött, köszönhetően az alacsony áraknak és a vevőközpontú, barátságos kiszolgálásnak. A Vasvári Pál Általános Iskola pincéjében üzemelő Sí-Bank ma már 120 korszerű, teljes felszereléssel rendelkezik. Snowboardok, sílécek, síbotok, bakancsok sorakoznak a György Oszkár téri pincében. „Néhány testnevelő kollégámmal úgy döntöttünk, hogy az iskolai sítáborok költségeinek csökkentése érdekében hozzunk létre egy olyan szertárt, amihez mindenki hozzáfér, aki sítábort visz. Mindenféle úton, bizományiból, hóshow-ról, innen-onnan összeszedtünk harminc-negyven garnitúrát. Ezeknek a szimbolikus összegű kölcsönadásából lett bevétel.” – idézte fel a kezdeteket Gáncs József, aki nagy mérföldkőként emlékezett vissza arra az alkalomra, amikor hosszas szervezés és várakozás után 120 felszerelést tudtak hazahozni Svájcból. A kezdeti felszereléseket azóta természetesen leselejtezték, ma már csak egy-két darab akad a régi típusú lécekből, afféle múltidézőként. A garnitúra jó minőségű, úgynevezett carving lécekből áll, melyek mindenkinek biztonságos csúszást biztosítanak.
A Sí-Bank ötlete már csak azért is adta magát, hiszen Gáncs József több mint négy évtizede a téli sportok szerelmese.
Saját bevallása szerint mindig is szerette az extrém sportokat, kajakozással kezdte, majd windsurffel folytatta, a síeléssel pedig a Csúcsos-hegy lejtőin ismerkedett meg. Ezt követte Zakopane és más közkedvelt sípályák megismerése. A snowboardozást körülbelül tíz éve, mindössze három nap alatt sajátította el. Tapasztalata szerint az elmúlt 10-15 évben indult meg egy tendencia, melynek köszönhetően egyre többen próbálják ki a síelést.
„Szeretnénk egy kicsit karcsúsítani a költséget, valamint eloszlatni azt a tévhitet, hogy csak vagyonokból lehet síelni. Tény, hogy el kell utazni valahova, ahol hó van, ott meg kell szállni, étkezni kell, ez valóban egy tervezendő költségvetési tétel mind a családoknak, mind a magánembereknek. Azonban egyre többen megteszik, hogy a korábban nyárra időzített vakáció egy részét télre szervezik, és keresik a havas lejtőket.” – fogalmazott a Sí-Bank vezetője, aki szerint rekreációs szempontból a síelés is ugyanolyan értékes, mint egy vízparti pihenés.
Aki végül elhatározza, hogy megtanul síelni, a Székesfehérvári Városi Sí-Bankban minden segítséget megkap a kezdéshez.
Az alapfelszereléseken túl a bérlők számos kiegészítőt is kapnak a szolgáltatás igénybevételével. A könyök- és térdvédőkön kívül például jár mindenkinek egy sí KRESZ, melyben a fontos szabályokat, jelzéseket, a sípályákon ajánlott magatartást ismertetik. „A haladás az élmények irányába sokkal intenzívebb, hogy ha keresnek olyan társaságot, oktatót, aki pár gondolattal, vagy akár egynapos együtt sízéssel felgyorsítja ezt az egyébként autodidakta folyamatot.” – tanácsolta a kezdőknek a Sí-Bank vezetője.
A közigény hozta, hogy szervezzenek sítúrákat, majd később költségkímélő egynapos utakat: „Azt gondolná az ember, hogy egy nap alatt olyan sok mindent nem lehet alakítani a nulláról, de olyan helyeket kerestünk, ahol ennyi idő alatt is látványos élményeket lehet szerezni.” Ezek az egynapos túrák a közeli osztrák lankás, barátságos oktatópályákon zajlanak, ahova minden kezdőt és haladót szeretettel várnak. Az alkalmakra minden korosztály jelentkezhet, egészen kicsiktől a nyugdíjasokig. A rendszeresen látogatott mönichkircheni pálya például úgy van kialakítva, hogy túrázásra, vagy csak egyszerűen a hangulat megismerésére is jó választás lehet.
Azoknak, akik az esetleges sérülésektől tartanak, Gáncs József így válaszol: „Aki azt tűzi ki célul, hogy itthon majd melldöngetve azt mondja: lejöttem a fekete pályán, számára nagy a balesetveszély. Aki viszont türelmesen kivárja, hogy egy pályán megszerezze azt a minimális technikai tudást, amivel ura lesz a lécnek, akkor kellő óvatossággal, mértéktartással meg lehet úszni sérülés nélkül.”
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank előreláthatólag március végéig biztosan nyitva tart (megbeszélés alapján pedig egész évben rendelkezésre áll), azonban a síszezon mindig hófüggő. A december végi egynapos túrán például 12 fokban, kásás havon kellett csúszni, de az igazi hidegek még csak most jönnek. Gáncs József mindenkinek azt tanácsolja: ha megszületett az elhatározás, vágjanak bele és ne habozzanak belekóstolni a síelés, snowboardozás egyedi hangulatába.
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank minden iskolai tanítási napon 17.00 és 20.00 óra között tart nyitva a György Oszkár tér 3. szám alatt található Vasvári Pál Általános Iskolában. További információkat személyesen, vagy a 06-20-911-2290-es telefonszámon kérhetnek az érdeklődők.