A rendkívül tartalékos Alba megverte a Szombathelyt

Burgess, Tóth, Edwards mellé Shepard is csatlakozott, vagyis negyedik alapemberét is elveszítette az Alba Fehérvár, de így is biztosan győzött a Falco ellen a kosárlabda-bajnokság középszakaszában. A "megmaradt" játékosok kitettek magukért, a második negyedben állva hagyták a vendégeket, és az akkor szerzett előny ki is tartott a meccs végéig. Így továbbra is két győzelemmel többet gyűjtött a Fehérvár, mint bármelyik riválisa, és vezeti a táblázatot.
Alba Fehérvár Puebla Plus - Falco 93-80
2017.04.23. 22:27 |

A találkozóról a bb1.hu tudósított:

Shepard bemelegített ugyan, de nem játszott a kupagyőztesnél. 7-0-val kezdtek a hazaiak, látványosan, ponterősen kosaraztak – elsősorban a palánk alatt –, míg a vendégek védekezése az első percekben átjáróház volt. Észhez tért a Falco, és az ötödik percben feljött 11-10-re. Az utolsó percben Govens büntetőkből egyenlített, viszont Lóránt keze sem remegett meg a vonalról, Kovács utolsó másodperces ziccerével 21-21-es döntetlennel zárult az első felvonás.

Markovics könnyű ziccerével indult a folytatás, majd Tóth egyenlített. Lóránt volt kemény a palánkok alatt, a 13. percben, 27-23-nál Sekulovic kért időt. Hiába, nem tudta megfogni az Albát. Taylor és Keller triplát, Markovics pedig duplát hintett, már tíz volt közte (35-25). Számolatlanul szórták a távoliakat a hazaiak, 45-28-nál már tizenhét volt a differencia, Keller újabb hármasával pedig meglett a húsz is. Teljesen tanácstalanná váltak a szombathelyiek, míg a fehér mezesek csapatként küzdve remekeltek. 52-30 volt az állás a félidőben, 31-9-re nyerte a második negyedet az Alba.
Zigeranovic egy jó büntetőjére Mohammed ziccerrel felelt, még tovább nyílt az olló. Tetemes előnye birtokában elkezdett könnyelműsködni, és szinte gondolkodás nélkül csak hajigálni a Fehérvár, de megtehette, mert ez is belefért, sokáig így sem tudott húszon belülre kerülni a hibát hibára halmozó Falco. A 27. percben Váradi triplájával sikerült, majd Pustahvar is beköszönt távolról, 63-47-nél időt kért Dzunic. 70-56-ról indult a záró negyed.

5-0-val kezdett az Alba, majd 79-63-nál Taylor reklamált a kelleténél hevesebben faultot, amiért technikait kapott. Govens büntetője és Váradi közelije után 13-ra jöttek fel a vasiak, ami meg is maradt a végéig. Az alapszakasz-győztes győzelme már nem forgott veszélyben. Kellerék sikerüket a második negyedben alapozták meg, a többi játékrészben tartani tudta a lépést tartalékos riválisával a Falco.

Alba Fehérvár-Puebla Plus - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-80 (21-21, 31-9, 18-24, 23-24)

Alba: Taylor 25/12, Mohammed 12, Markovics 17/3, Lóránt 21, Keller Á. 17/6. Csere: Keller I. -, Farr 1, Somogyfoki -.

Falco: Medford 4, Govens 16/3, Váradi 14/6, Pustahvar 15/9, Zigeranovic 2. Csere: Tóth N. 8, Bognár 2, Barham 11/9, Kovács P. 2, Simon 6.