-
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Gerlach a Volánt erősíti!
Max Gerlach, a szlovák Extraliga korábbi pont- és gólkirályaként is bizonyító amerikai csatár a szezon végéig szóló szerződést kötött az osztrák ligában érdekelt Hydro Fehérvár AV19 csapatával. A klub keddi bejelentése szerint a 27 éves támadó várhatóan a héten megérkezik Székesfehérvárra és akár már a hétvégi túrán bemutatkozhat.
2025.12.04. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04. -
Jubileumi futballfesztivál
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület immár a 25. jubileumi Fehérvári Futballfesztiválra készül december 27. és 30. között. A szervezők várják a csapatok jelentkezését.
2025.12.03.
Rekord mennyiségű szerzett és kapott pont, de sajnos Fehérvár Enthroners vereség
Negyedik mérkőzésén is vereséget szenvedett az elit kontinentális amerikaifutball-ligában a Fehérvár Enthroners: a European League of Football (ELF) elnevezésű sorozat szombati játéknapján Wroclabwan játszottak a fehérváriak.
Wroclaw Panthers - Fehérvár Enthroners 63-33
Fájdalmas veszteség érte a fehérvári csapatot, ugyanis kedden bejelentették, hogy az amerikai irányító, Jerod Evans távozott a klubtól, így a szombati meccsen ő már nem volt tagja a csapatnak.
Helyét a magyar amerikaifutball-válogatott irányítója, Hegedűs Máté vette át, aki életében először szerepelt az ELF-ben kezdőként.
A kezdeti megilletődöttség meglátszott a magyar csapat támadóin, az első negyedben nem tudtak pontokat tenni a táblára, a folytatásban azonban Hegedűs első touchdown átadása Jay Griffint találta meg, ezzel sikerült szépítenie az Enthronersnek (7–14). Hiába viszont az első pontok, a fehérvári védelem nem tudta tartani a lépést a hazaiakkal, így Griffin visszahordott hatpontosával is 42–13-as eredménnyel vonultak a félidei pihenőre a csapatok.
A második játékrészt egy eladott labdával kezdte meg az Enthroners irányítója, amit pontokra is váltott a Wroclaw, a folytatásban viszont egy futott touchdown mellett kettőt passzolt is Hegedűs – az egyik ráadásul egy 84 yardos játék volt közte és Benjamin Plu között. A fehérvári védelem nem tudott mit kezdeni a lengyel csapat támadóival, így végül a rekordnak számító 33 pont (ez volt eddig a legtöbb, amit a magyar csapat szerzett a ligában) csak ahhoz volt elég, hogy 63–33-as vereséggel távozzanak Lengyelországból.
Az Enthroners egy hét múlva a címvédő Vienna Vikings ellen lép pályára hazai környezetben.
