-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Református Általános Iskolát és a Ciszterci Szent István Gimnáziumot is támogatja az önkormányzat
Kedden délután írták alá a Ciszterci Szent István Gimnázium és a Református Általános Iskola önkormányzati támogatására vonatkozó megállapodást a Városházán. Székesfehérvár iskolaváros, több mint húszezer diákkal -hangsúlyozta a város polgármestere a támogatási szerződés aláírásakor. Fontosnak tartja, hogy az önkormányzatnak nem szabad megfeledkeznie azokról a családokról sem, akiknak egyházi iskolába jár gyermekük. A két iskolát összesen 5.2 millió forinttal támogatja a város és a jövő évi költségvetésben külön tételként szeretnék szerepeltetni a támogatást.
2007.10.30. 17:12 |
Kedden délután írták alá a Ciszterci Szent István Gimnázium és a Református Általános Iskola önkormányzati támogatására vonatkozó megállapodást a Városházán. Az egyház által működtetett iskolák finanszírozásához5.2 millió forinttal járul hozzá az önkormányzat. A megállapodást a Ciszterci Szent István Gimnázium fenntartója részéről Dr. Bán Elizeus a Zirci Apátság perjele, novíciusmester és Lékai Jusztin gazdasági hivatalvezető, a Református Általános Iskola részéről Somogyi László az egyházközösség lelkészi vezetője és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármester írta alá.
A Református Általános Iskola több mint egymillió, a Ciszterci Szent István Gimnázium pedig 4.2 millió Forint önkormányzati támogatásban részesül az önkormányzattól. A gimnázium igazgatója Gyóni András elmondta, hogy jelentősen lecsökkent az állami normatív támogatás: idén 23 millió Forinttal, jövőre pedig mintegy 10 millió forinttal lesz kevesebb a költségvetése az intézménynek. Az igazgató a támogatási megállapodás aláírásakor köszönetét fejezte ki a város önkormányzatának és a polgármesternek.
Somogyi László a Református Egyházközösség lelkészi elnöke kiemelte, hogy a Református Általános Iskola hat osztályába mintegy 130 diák jár. Az intézmény két éven belül nyolc osztályos iskola lesz, hiszen hat éve felmenő rendszerben alapították. A támogatás kapcsán az iskolák részéről elhangzott: "érzik, hogy közös ügyről van szó".

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy Székesfehérvárnak felelősséget kell vállalnia az egyházi iskolákban nevelkedő gyermekekért is, éppen ezért a jövő évi költségvetésben külön tételként szeretnék szerepeltetni a támogatásokat. Székesfehérvár iskolaváros, több mint húszezer diákkal -hangsúlyozta a polgármester a támogatási szerződés aláírásakor. Fontosnak tartja, hogy az önkormányzatnak nem szabad megfeledkeznie azokról a családokról sem, akiknak egyházi iskolába jár gyermekük –hangzott el a támogatási megállapodás aláírásakor. Székesfehérváron az egyházi iskolákban is ugyanúgy van iskolatej akció, mint az önkormányzatiakban és a tankönyvtámogatási rendszerből sem maradnak ki.
A Református Általános Iskola több mint egymillió, a Ciszterci Szent István Gimnázium pedig 4.2 millió Forint önkormányzati támogatásban részesül az önkormányzattól. A gimnázium igazgatója Gyóni András elmondta, hogy jelentősen lecsökkent az állami normatív támogatás: idén 23 millió Forinttal, jövőre pedig mintegy 10 millió forinttal lesz kevesebb a költségvetése az intézménynek. Az igazgató a támogatási megállapodás aláírásakor köszönetét fejezte ki a város önkormányzatának és a polgármesternek. Somogyi László a Református Egyházközösség lelkészi elnöke kiemelte, hogy a Református Általános Iskola hat osztályába mintegy 130 diák jár. Az intézmény két éven belül nyolc osztályos iskola lesz, hiszen hat éve felmenő rendszerben alapították. A támogatás kapcsán az iskolák részéről elhangzott: "érzik, hogy közös ügyről van szó".

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy Székesfehérvárnak felelősséget kell vállalnia az egyházi iskolákban nevelkedő gyermekekért is, éppen ezért a jövő évi költségvetésben külön tételként szeretnék szerepeltetni a támogatásokat. Székesfehérvár iskolaváros, több mint húszezer diákkal -hangsúlyozta a polgármester a támogatási szerződés aláírásakor. Fontosnak tartja, hogy az önkormányzatnak nem szabad megfeledkeznie azokról a családokról sem, akiknak egyházi iskolába jár gyermekük –hangzott el a támogatási megállapodás aláírásakor. Székesfehérváron az egyházi iskolákban is ugyanúgy van iskolatej akció, mint az önkormányzatiakban és a tankönyvtámogatási rendszerből sem maradnak ki.