-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
A Real Madrid nyerte az I. Puskás-Suzuki Kupát
Amire számítani lehetett beigazolódott: Nem csupán a felnőttek között, de az utánpótlás szintjén is a Világ legerősebb csapatai közé tartozik a Real Madrid. Az I. Puskás-Suzuki Kupán azok az U17-es együttesek vettek részt, melyek klubjaihoz szorosan kötődik a magyar és egyben az egyetemes futball egyik legnagyobb legendájának neve: Puskás Ferencé.
2008.06.16. 22:35 |
Amire számítani lehetett beigazolódott: Nem csupán a felnőttek között, de az utánpótlás szintjén is a Világ legerősebb csapatai közé tartozik a Real Madrid. Az I. Puskás-Suzuki Kupán azok az U17-es együttesek vettek részt, melyek klubjaihoz szorosan kötődik a magyar és egyben az egyetemes futball egyik legnagyobb legendájának neve: Puskás Ferencé. Az Aranycsapat egykori játékosa a Budapesti Honvéd együttese után a Real Madrid színeiben ontotta a gólokat. Edzőként a görög Panathinaikost a Bajnokok Ligája döntőjéig vezette, így nem csoda, hogy a felcsúti Labdarúgó Akadémia is Puskás Ferencet választotta névadójának.
A futballtörténet talán legnagyobb gólvágójára emlékeztek a Puskás-Suzuki Kupa szervezői, nézői, és természetesen a résztvevő alakulatok játékosai. A Felcsúton rendezett elődöntőkben a Panathinaikos fiataljai kénytelenek voltak fejet hajtani a Real játékosai előtt, míg a hazai környezetben futballozó Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia 17 évesei a Budapest Honvéd csapatát győzték le 1-0 arányban. A helyosztókat már a Sóstói Stadionban rendezték, a VIP-páholyokat megtöltötték az illusztris vendégek, így összesen mintegy 1500 néző követte figyelemmel a bronzmeccset, melyen a Panathinaikos 1-0-ra győzte le a Budapest Honvéd gárdáját.
A döntőben bátran kezdett a felcsúti Puskás Akadémia a Real Madrid ifjú, ámde kivétel nélkül a királyi gárda felnőtt keretébe pályázó tehetségei ellen. A felcsútiak kihagyták ziccereiket, előbb Baracskai Roland lövését védte Orozco kapus, majd Gyurcsó Ádám válaszott rossz megoldást szólója végén. Ahogy az lenni szokott az ellenfél büntetett, s a fehérmezesek értékesítették a pontrúgások után kialakult helyzeteiket, előbb De Las Heras talált a sárga-kékek kapujába, majd Stranigg öngólját Francisco Sol neve mellé írták. A 40 perces félidő vége előtt Boto növelte háromra a Real előnyét, a játékrész 3-1-es eredményét pedig Gyurcsó Ádám állította be, aki a saját maga által kiharcolt büntetőt értékesítette.
A finálé második félidejében már nem termett túl sok babér a magyar fociért szorítóknak, mert a madridi csapatkapitány Carlos Exposito is a hálóba bólintott, sőt Francisco Sol nagy lépést tett a gólkirályi cím felé azzal, hogy a tornán saját maga negyedik találatát jegyezve elhintette a Kupa utolsó gólját is a felcsúti kapuban. A Real Madrid 5-1-es diadalával hódította el az I. Puskás-Suzuki Kupát.
A Puskás Akadémia fiataljai bebizonyították, hogy Magyarországon az akadémiai rendszerben működő utánpótlásé a jövő, s becsülettel örülhettek az ezüstéremnek, melyet többek között Puskás Ferencné adott át.
A torna legjobb kapusának a Honvéd hálóőrét Juhász Gergelyt választották, a legjobb mezőnyjátékos díját a madridi csapatkapitány, Carlos Exposito kapta, a gólkirályi címmel járó Suzuki robogóra pedig a szintén spanyol, Francisco Sol pattanhat fel hazájában.
A Puskás-Suzuki Kupának a tervek szerint jövőre is lesz folytatása, de már kibővített formában, ha minden igaz, akkor a Bayern München és az AC Milan is csatlakozik a mezőnyhöz.