A Real Madrid nyerte a Szent István Kupát a Cibona előtt

Kitűnő hangulat, sok néző és egy remek döntő a Vodafone Sportcentrumban. Így zárult a Szent István Kupa kosártorna, amelynek fináléjában felnőtt meccsekre jellemző színvonal és izgalom közepette nyert a Real Madrid a Cibona Zagreb ellen. Láttunk jópár, később alighanem igazi sztárrá váló kosarast az U-16-os korosztály tornáján, ahol a házigazda DKKA végül a 6. helyen végzett. A magyar válogatott legyőzte a Bayern Münchent és megszerezte a bronzérmet.
2013.02.03. 16:08 |

A helyosztókkal ért évéget a Szent István Kupa. A hetedik helyért az Alicante verte a Zielona Gorát, az ötödikért a Zombor a Dávid Kornél Kosársuli csapatát. Az éremosztók emlékezetesre sikeredtek, előbb a magyar kadett válogatott meglepően simán lelépte a torna végére elfáradó Bayern Münchent, majd jött a döntő. Ennek párosítása nagy felnőtt tornákat idézett, hiszen az európai kosárlabda két emblematikus csapata, a Real és a Cibona csapott össze. A királyi gárda korábban több mint 50 ponttal verte minden riválisát, most azonban alaposan megizzadt.

Hiába vezetett szünetben 17 ponttal, a szenzációsan küzdő, és a triplákat remekül dobó horvátok háromra csökkentették hátrányukat az utolsó negyedben. Remek meccshangulat, nagy buzdítás közepette végül jobban hajrázott a Real, és nyert 89-78-ra. Nem lennénk meglepve, ha a 16 évesen (vagy még ifjabban!) már képzett, kész játékosnak tűnő fiúk közül néhányan hamarosan a felnőttek között is letennék névjegyüket. A madridi szlovén Doncsics, vagy Yusta Garcia, Malik Eichler, Thiago Samba ugyanúgy sztárjelölt, mint a horvátoknál a remek irányító, Bruno Skonka és a center Nik Slavica. Jó volt látni ezt a remek mezőnyt Fehérváron!