-
ARAK-os sikerek
A fedett pályás atlétikai évad végéhez közeledve az U14-es újonc korosztály többpróba bajnokságán vettek részt a fehérvári atléták. A három variációs négypróba mindegyikében indult ARAK-os fiatal. A gyaloglók már szabadtéren folytatták a szezont: a Maraton Gyalogló Országos Bajnokságot a szlovákiai Dudincében rendezték.
2026.03.09. -
Jegyek a hoki negyeddöntőre
A Volán egy 6. percben lőtt, emberhátrányos gólnak és a káprázatosan védő Rasmus Reijolának köszönhetően 1-0-ra megnyerte a Vienna Capitals elleni mindent eldöntő harmadik meccset, így bejutott az ICEHL-negyeddöntőjébe. Erdély Csanádék ellenfele a rekordbajnok Klagenfurt lesz, jegyek már kaphatók a mérkőzésekre.
2026.03.09. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
A polgármester fogadta a Világkupa-első Horváth Viktort
Jól kezdődött az idei versenyidőszak Horváth Viktor, az Alba Volán SC öttusázója számára, hiszen a versenyző remek teljesítménnyel nyert az acapulcoi Világkupa-futamon. Horváth minden versenyszámban az elsők között foglalt helyet, tehát kiegyenlített produkciót varázsolt a mexikói hőségbe, annak ellenére, hogy a viadal rendezői kicsit átalakították a versenyrendszert, megkeverték a tusák sorrendjét. A sikeres öttusázót, és edzőit Warvasovszky Tihamér, polgármester is köszöntötte.
Jól kezdődött az idei versenyidőszak Horváth Viktor, az Alba Volán SC öttusázója számára, hiszen a versenyző remek teljesítménnyel nyert az acapulcoi Világkupa-futamon. Horváth minden versenyszámban az elsők között foglalt helyet, tehát kiegyenlített produkciót varázsolt a mexikói hőségbe, annak ellenére, hogy a viadal rendezői kicsit átalakították a versenyrendszert, megkeverték a tusák sorrendjét.
- Nagyon kellemes verseny volt, minden szám könnyedén ment, a helyszínekkel sem volt gond és alkalmazkodni tudtam a körülményekhez. A döntő nem a megszokott tusával – a lövészettel – kezdődött, hanem a vívással. Szerencsére jól szerepeltem a vívópáston, így ezt követően minden számhoz egyre nagyobb kedvvel tudtam odaállni. – emlékezik vissza a mexikói öttusa-viadalra Horváth Viktor. - Az biztos, hogy több versenyzőt megzavart a tusarend felborítása, én viszont szerencsésnek mondhatom magam, ugyanis nem ugyanazzal a kézzel vívok, mint amelyikkel lövök, tehát a két és fél órás vívómunka fáradtsága nem ment a lövőteljesítményem rovására. Az úszással már egyáltalán nem volt problémánk, így a lovaglás előtt három magyar versenyző állt az élen, tehát már érett a teljes siker, azonban Marosi Ádám lábtörése közbeszólt. A futás előtt olyan nagy volt az előnyöm Balogh Gáborral szemben, hogy szinte már a rajtnál tudtuk mindketten, hogy én fogok először célba érni.
- Viktornak azért volt igazán fontos az acapulcoi Világkupa, mert a férfiak mezőnyében ez egy válogató-verseny volt, tehát nem volt mindegy, hogy teljesíenek a fiúk. Nem a helyezés számít az ilyen belső viadaloknál, hanem a pontszám, ezért igazán örvendetes, hogy ilyen kimagasló – 5784 – pontszámmal nyert aranyérmet az Alba Volán SC öttusázója. – értékelt Komlódi Zsolt az Alba Volán SC öttusázóinak vezetőedzője.
2006-ban sűrű és hosszú program vár a magyar öttusázókra.
- Jövő hétvégén Párizsba utazom, a nyílt francia bajnokságra, majd április elején Millfieldben lesz egy Világkupa-futam, május elején pedig Budapesten rendeznek Világkupa-versenyt. – sorolta az elfoglaltágokat Horváth Viktor. - Júniusban az országos bajnokságon kell bizonyítani, júliusban pedig Budakalász ad otthont az Európa Bajnokságnak. Õsszel Világkupa-futamok és Világkupa-döntő szerepel a programban, novemberben Guatemala lesz az idei Világbajnokság házigazdája. Meglepő a helyszín és meglepő az időpont, de remélem fel tudok készülni arra a fontos versenyre is.
- Mi az elvárás magaddal szemben?
- Minden versenyen úgy állok rajthoz, hogy a legjobbat hozzam ki magamból, és ha lehet, akkor az élen végezzek. A maximumot szeretném magamból kipréselni, és remélem, hogy ez minden versenyen a dobogóra fog segíteni.
- Versenyről versenyre lépcsőzetesen építkezel, vagy azért már most látótávolságba kerül számodra a pekingi olimpia?
- Az edzők szerint, és a felkészülés menete szerint még nem a 2008-as olimpia szolgáltatja a felkészülés témáját, de magamban már körvonalazódik, hogy az összes versenyen való szereplés ahhoz szükségeltetik, hogy az olimpián az öt szám már olyan jól össze tudjon állni, olyan egységet képezzen, hogy abból említésre méltó eredmény szülessen. Idén még nincsenek kvótás versenyek, tehát ahol olimpiai indulási jogot lehetne szerezni, így a legfontosabb, hogy önbizalmat gyűjtsek, és eredményes versenyszizstémát dolgozzunk ki.