-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
A polgármester fogadta a fehérvári olimpikonokat
A magyar olimpiai csapat három arany-, öt ezüst és két bronzéremmel szerényebben teljesített Pekingben, mint például négy évvel ezelőtt Athénban. Székesfehérvár városát azonban összesen öt versenyző képviselte a Nyári Játékokon. A három öttusázót: Vörös Zsuzsannát, Gyenesei Leilát, Horváth Viktort, valamint az úszó Kerékjártó Tamást, no és persze edzőiket, kísérőiket Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepélyes keretek között fogadta.
2008.08.28. 14:25 |
A magyar olimpiai csapat három arany-, öt ezüst és két bronzéremmel szerényebben teljesített Pekingben, mint például négy évvel ezelőtt Athénban. Székesfehérvár városát azonban összesen öt versenyző képviselte a Nyári Játékokon. A három öttusázót: Vörös Zsuzsannát, Gyenesei Leilát, Horváth Viktort, valamint az úszó Kerékjártó Tamást, no és persze edzőiket, kísérőiket Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepélyes keretek között fogadta.
„A város büszke rájuk, hiszen ha valaki eljut egy olimpiára, azt a teljesítményt, ami előtte elért, nem szabad lebecsülni. – fogalmazott Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. - A fehérvári öttusázók és úszók a Világ- és Európa-bajnokságokon bebizonyították, hogy jó sportolók, hogy mire képesek. Nem mindenki juthat el egy olimpiára. Az természetes, hogy mindenki egy kicsit csalódott, de ez benne van a sportban. Azt kértem az olimpikonoktól, az edzőktől, hogy ugyanilyen lelkesedéssel, hittel, kitartással küzdjenek, sportoljanak, és készüljenek a következő versenyekre.”
A köszöntött olimpikonok közül az úszó Povázsai Zoltán már Amerikában van, s a következő napokban, hetekben a többi versenyző is megkezdi pihenőjét. A Pekingben rajthoz álló fehérvári sportolók közül egyedül Gyenesei Leila volt elégedett teljesítményével, a pekingi tapasztalatokat akár a 2012-es Londoni játékokon hasznosíthatja.
„A város büszke rájuk, hiszen ha valaki eljut egy olimpiára, azt a teljesítményt, ami előtte elért, nem szabad lebecsülni. – fogalmazott Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. - A fehérvári öttusázók és úszók a Világ- és Európa-bajnokságokon bebizonyították, hogy jó sportolók, hogy mire képesek. Nem mindenki juthat el egy olimpiára. Az természetes, hogy mindenki egy kicsit csalódott, de ez benne van a sportban. Azt kértem az olimpikonoktól, az edzőktől, hogy ugyanilyen lelkesedéssel, hittel, kitartással küzdjenek, sportoljanak, és készüljenek a következő versenyekre.”
A köszöntött olimpikonok közül az úszó Povázsai Zoltán már Amerikában van, s a következő napokban, hetekben a többi versenyző is megkezdi pihenőjét. A Pekingben rajthoz álló fehérvári sportolók közül egyedül Gyenesei Leila volt elégedett teljesítményével, a pekingi tapasztalatokat akár a 2012-es Londoni játékokon hasznosíthatja.